Novice
Da. B.

Skoraj pokvarili zabavo

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši Zagorja so v 25. kolu 3. SNL - center izgubili na gostovanju pri vodilni Iliriji 1911 (2:1).

Ilirija 1911 je v dvoboju z Zagorjem nujno potrebovala točke za ohranitev prvega mesta in do njih prišla v zaključku srečanja. "Proletarci" so po porazu padli na šesto mesto.

Rdeče-beli so se odločili za malce bolj previdno taktiko in v prvem polčasu dobro varovali dostope do svojih vrat. Za disciplinirano obrambo so bili nagrajeni čisto ob koncu prvega dela, ko je po predložku Anžeta Goriška zadel Ivica Perić. Slednji je z 18. prvenstvenim zadetkom skočil na vrh lestvice strelcev.

V nadaljevanju so Ljubljančani še bolj odločno napadli, a dolgo ostali brez priložnosti. Izid so vendarle uspeli poravnati v 77. minuti, ko je odbito žogo z roba kazenskega prostora v mrežo pospravil Žiga Urtelj. Isti igralec je tri minute kasneje po dosojeni enajstmetrovki še drugič matiral Miho Gracarja in postavil končni izid tekme.

DRAMA V ZADNJEM KOLU
V zadnjem kolu bodo Zagorjani v soboto gostili trboveljski Rudar na zasavskem derbiju. Le-ta tokrat ne bo tako v središču pozornosti 3. SNL - center kot ponavadi (vsaj izven Zasavja), saj bo potekal tudi napet boj za prvo mesto.

Ivančna Gorica (55 točk) bo namreč gostila drugouvrščeni Bravo (55 točk), medtem ko se bo Ilirija (56 točk) odpravila na gostovanje h odpisanim Jesenicam. Če bodo Ljubljančani zmagali na Podmežakli, potem bodo igrali v dodatnih kvalifikacijah za Drugo ligo. Če bo Iliriji spodrsnilo, potem bi z zmago prvo mesto zasedli Ivančani, medtem ko bi za Bravo v tem primeru zadostoval že remi.