Projekt Laško Bivak za bele vrhove: Iz odpadnih pločevink bodo postavili bivake
Novice
Da. B.

Za las oddaljeni od presenečenja

Kamnita/Facebook

Nogometaši trboveljskega Rudarja so v 25. kolu 3. SNL - center na domačem igrišču klonili proti Ivančni Gorici (0:1).

Ivančna Gorica je v Trbovlje pripotovala po tri točke, ki bi jo ohranile v boju za prvo mesto. Rudar je z oslabljeno zasedbo (manjkali so Kazič, Memišević, Ribič, Mrvoljak, Sotenšek ...) nudil več kot dostojen odpor in bi si zaslužil vsaj točko, za katero je zmanjkalo natančnosti pred vrati.

V prvem polčasu so imeli gostje sicer za odtenek več od igre, toda prvi je prek Jana Bergerja resno zapretil Rudar. Ivančani so svojo prvo pravo priložnost spremenili v zadetek, ko je bil v 17. minuti natančen Niko Adamič. Do konca prvega polčasa večjih pretresov ni bilo ne na eni, ne na drugi strani.

V drugi polčas je Rudar krenil bolj ambiciozno in bil dvakrat le nekaj centimetrov oddaljen od izenačenja. Najprej je Gal Novak po predložku Antonia Jurića z glavo žogo podal pred gol, kjer so domači malce zamudili, da bi iz neposredne bližine zabili v prazno mrežo. Vroče je bilo tudi v 55. minuti, ko so se po dobri akciji domačih gostje kar trikrat rešili s paničnim blokiranjem, ko je njihov vratar v vsesplošni gneči že ležal na tleh. Sledil je še strel Bergerja, ki pa ni bil dovolj močan.

Ivančna Gorica je v nadaljevanju vendarle umirila nalet "knapov" in dvakrat se je moral izkazati tudi trboveljski vratar Klemen Radič. Zaključni pritisk Rudarja ni obrodil sadov, domačini pa so imeli po srečanju veliko povedati na račun sojenja, saj bi zlahka dobili enajstmetrovko.

DRAMA V ZADNJEM KOLU
V zadnjem kolu bo Rudar gostoval v Zagorju na zasavskem derbiju. Le-ta tokrat ne bo tako v središču pozornosti 3. SNL - center kot ponavadi, saj bo potekal tudi napet boj za prvo mesto.

Ivančna Gorica (55 točk) bo namreč gostila drugouvrščeni Bravo (55 točk), medtem ko se bo Ilirija (56 točk) odpravila na gostovanje h odpisanim Jesenicam. Če bodo Ljubljančani zmagali na Podmežakli, potem bodo igrali v dodatnih kvalifikacijah za Drugo ligo. Če bo Iliriji spodrsnilo, potem bi z zmago prvo mesto zasedli Ivančani, medtem ko bi za Bravo v tem primeru zadostoval že remi.