Novice
Da. B.

Ko je bilo najbolj potrebno ...

NK Jesenice/Facebook

Nogometaši Rudarja so v 20. kolu 3. SNL - center prišli do sila pomembne zmage na Jesenicah (2:3).

V dvoboj z Jesenicami je Rudar krenil s popotnico dveh zaporednih porazov in brez nekaterih igralcev, ki imajo ponavadi mesto v prvi postavi (Amel Mrvoljak, Jan Holešek, Andraž Vidovič, Žan Račič, Alen Kahteran). Na Gorenjskem pa so "knapi" v živčni tekmi pokazali pravi karakter in prišli do pomembnih treh točk.

Srečanje na Podmežakli so Trboveljčani začeli odlično, saj je Sašo Ribič po globinski podaji mladega Amarja Midžića z lobom ugnal domačega vratarja. Prav Midžić je imel ob Janu Bergerju lepo priložnost za povišanje vodstva, kazen za zapravljeno pa je sledila v 24. minuti, ko je Rudarjev vratar Klemen Radič krenil na predložek, a je do žoge prej prišel Anto Bučić in izenačil. Radič se je kmalu zatem odkupil z izjemno obrambo in preprečil vodstvo Jesenic, tako da sta ekipi na odmor odšli poravnani.

V drugem polčasu je okrog 150 gledalcev videlo zelo odprto tekmo, domači pa so konstantno pritiskali na sodnika, medtem ko je v smeri trboveljskega trenerja Antonia Buovskega s tribune letelo marsikaj. Rudar je do ponovnega vodstva prišel v 59. minuti, po hitri kombinaciji štirih igralcev je Jan Sotenšek našel Antonia Jurića, ta pa je s fantastičnim strelom z 20 metrov osupnil vse na stadionu.

Trboveljčani bi lahko Jeseničanom zadali usodni udarec v dveh zelo obetavnih akcijah, toda Berger ni bil dovolj natančen, Ribiču pa je čisto situacijo ena na ena ubranil vratar Edin Jagurdžija. V 81. minuti je na sceno stopil sodnik Samo Veselič. Najprej je spregledal evidentno enajstmetrovko za Rudar ob prekršku nad Ribičem, v nasprotnem napadu pa je (ob agresivnem pritisku Gorenjcev) hitro pokazal na belo točko, ko je žoga ob predložku v roko slučajno zadela Igorja Kešino. Z enajstmetrovke je bil natančen Senad Huseinbašić.

A tekme še ni bilo konec. Rudar je še enkrat zbral moči in v 85. minuti je rezervist Kadir Delić s podajo v prostor pravočasno zaposlil Ribiča, ta pa tokrat vratarju ni dal možnosti in je zabil še svoj drugi gol na tekmi (šesti v sezoni) za končno zmago 2:3, ki ga je prešerno proslavil.

NAPOREN RITEM SE NADALJUJE
Rudar je v zadnjih osmih dneh odigral tri tekme, v naslednjih šestih sledijo še dve. V sredo v Trbovlje prihaja Bled Hirter, konec tedna bo sledilo gostovanje pri Kolpi. S še kakšno zmago na omenjenih tekmah bi se "knapi" močno približali obstanku, čeprav bi lahko ob koncu sezone izpadle celo štiri ekipe.