Novice
Da. B.

Eksplozivnih 20 minut za remi

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši Zagorja so na tekmi 20. kola 3. SNL - center gostili Brinje Grosuplje in zabeležili remi (2:2), po katerem so ostali zasidrani v zgornji polovici lestvice.

Zagorjani so bili pred dvobojem oslabljeni (zaradi kartonov sta manjkala Blaž Povšnar in Anže Gorišek), toda v prvem polčasu so imeli več od igre, dvakrat je izkušenega vratarja Miloša Popivodo ogrozil Ivica Perić.

Do sredine nadaljevanja se na Mestnem stadionu ni dogajalo veliko, nato pa je sledilo zelo zanimivih dvajset minut, v katerih so gledalci videli štiri gole in dve izključitvi. Grosupeljčani so povedli v 67. minuti, ko je Andraž Žugič prestregel povratno podajo in matiral Miho Gracarja. Že praktično v naslednjem napadu je sledilo izenačenje, David Klinc je našel Luko Klančišarja, ta si je lepo namestil strel in mirno zadel.

V 75. minuti je sodnik pokazal na dvomljivo enajstmetrovko za goste, s katere je bil za novo vodstvo zanesljiv Denis Boh, pet minut kasneje pa sta si ob izvajanju prostega strela v lase skočila Nahtigal in Žugič. Gostujoči napadalec je bil zaradi udarjanja neposredno izključen, domači branilec pa je prejel svoj drugi rumeni karton.

Zagorjani so krenili po izenačenje in ga dobili v 85. minuti. Po prostem strelu Aleša Burje je Nejc Vozelj našel Kristjana Šmida, strel slednjega je Popivoda izjemno ubranil, na pravem mestu pa je bil Perić in odbito žogo potisnil v mrežo za svoj 12. gol sezone in končni remi (2:2).

NASLEDNJI TEDEN DVE TEKMI
Že v sredo bo Zagorje brez treh "kartoniranih" igralcev gostovalo pri ekipi Šobec Lesce, naslednji konec tedna pa bo zagorski Mestni stadion obiskala ekipa Jezero Medvode. Obe moštvi nujno potrebujeta točke v boju za obstanek.