K.E./STA

Jorgić osvojil prestižni turnir top 16

Darko Jorgić se je vrnil na zmagovita pota.
Facebook

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je osvojil prestižni turnir top 16 v švicarskem Montreauxu. V finalu je ugnal Šveda Trulsa Möregardha, sicer srebrnega z zadnjega svetovnega prvenstva v Houstonu. Triindvajsetletni Hrastničan je slavil s 4:3 v nizih in se veselil enega največjih uspehov v karieri.

"Že pred začetkom turnirja sem dejal, da nisem v dobri formi. Na ligaških tekmah sem izgubil nekaj tekem, ki jih ne bi smel. Vedno ponavljam, liga je eno, mednarodna scena pa nekaj povsem drugega. Mogoče se mi je glava malo naveličala teh ligaških tekem. Prišel sem na ta 'top 16' z ne toliko slabo motivacijo, temveč s slabo glavo, saj nisem verjel vase," je v odzivu na zmago dejal Jorgić.

V prvem krogu je zanesljivo opravil z 38. igralcem sveta, Dancem Jonathanom Grothom, in slavil s 4:0 (5, 5, 7, 2), v četrtfinalu pa je bil boljši od Avstrijca Daniela Habesohna (44. na lestvici ITTF), premagal ga je s 4:2 (8, 9, 6, -6, -7, 11).

"Po prvi tekmi, ko sem Grotha, z vsem spoštovanjem do njega, uničil, sem dvignil svojo igro na običajno raven in celoten turnir odigral res vrhunsko," je soboto ocenil Jorgić.

Jorgić je na konec januarja na lestvici dosegel najvišjo slovensko uvrstitev v zgodovini, ko je napredoval na 17. mesto, po uspehu v Montreauxu, kjer je predlani zasedel drugo mesto, pa bo to uvrstitev še nekoliko popravil. Sam upa, da bo po novem med najboljšo petnajsterico.

V nadaljevanju sezone bo bržčas igral v katarski Dohi, a za zdaj to ni potrjeno, bo pa zagotovo zaigral v Singapurju, kjer ga čakajo tudi dvoboji z najboljšimi kitajskimi igralci. Tja bo odpotoval drugi teden marca po povratnem obračunu v ligi prvakov.

Konec prihodnjega tedna bo sicer na Rakeku državno prvenstvo za posameznike ter dvojice, vendar na njem Jorgić ne bo igral.