Novice
K.E.

Ovnik se domov vrača z bronasto medaljo

Facebook

Slovenska 3x3 reprezentanca, ki jo sestavljajo Trboveljčan Gašper Ovnik, Adin Kavgič, Anže Srebovt in Simon Finžgar, je svetovno prvenstvo na Filipinih zaključila na tretjem mestu in se v domovino vrnila z bronasto medaljo.

Slovenci, ki so zasedli prvo mesto v predtekmovalni skupini B, so v četrtfinalu pa izločili Ukrajino, v polfinalu pa so morali priznati premoč Nizozemcem. Na srečanju za tretje mesto so bili po preobratu z 21:16 boljši od Poljske.

"Zaradi težkega poraza v polfinalu proti Nizozemcem so glave še vedno vroče. Vendar pa se je bilo potrebno zbrati za tekmo za tretje mesto, kar je na koncu zelo lep dosežek. Zelo težke tekme in kakovosten turnir pomenijo, da so se reprezentance angažirale na področju košarke 3x3. Košarkarsko manj priznane države v to športno panogo vlagajo veliko truda, kar potrjujejo tudi rezultati. S tretjim mestom smo zadovoljni. S svetovnega prvenstva se vračamo z medaljo, kar je bil primarni cilj. Za najboljše občutke je barva medalja napačne barve. Na celoten turnir je potrebno pogledati tudi povsem objektivno in se zadovoljiti z medaljo kateregakoli leska," je dejal Gašper Ovnik.