Da. B.

Rdeči derbi proletarcem, velik preobrat Rudarja

Igrišče v Kisovcu.
Facebook

V soboto in nedeljo so bile odigrane tekme 2. kola nogometne Regionalne Ljubljanske lige.

V Kisovcu je domača Svoboda gostila mlado ekipo Zagorja in utrpela poraz (0:2). "Proletarci" so za svojo drugo zmago dobro igrali v obrambi in bili nevarni v protinapadih.

V prvem polčasu je pred okrog 400 gledalci zadel Vid Plešnik, zmago je v zaključku tekme potrdil Tomaž Pušnik. Kisovčani so se trudili, imeli žogo veliko v nogah, a grozečih poskusov je bilo malo, tako da so ostali pri eni osvojeni točki iz uvodnega kola.

Na južno mejo se je na gostovanje h Kolpi podal trboveljski Rudar in prišel do polnega plena (2:3), čeprav je zaostajal že z dvema goloma razlike.

Za Belokranjce sta v prvem polčasu zabila Aleš Kirin in Domen Kočevar, še pred odmorom je znižal Anes Rekanović. V drugem delu so "knapi" povsem dominirali in nizali priložnosti, za preobrat pa sta bila natančna Maj Sajovic in Domen Ocepek. Rudar ima, tako kot Zagorje, maksimalen izkupiček in je na vrhu lestvice.

Moravški Termit je v Mengšu položil orožje proti tamkajšnjemu Mengu (3:2), kresniška Cockta pa je klonila v Ivančni Gorici (2:0) ter še čaka na prve točke.