Da. B.

Hrastničan opravil zgodovinski nastop za Slovenijo

Darko Jorgić na dvoboju proti Mau Longu.
Twitter

Darka Jorgića je z elitnega tekmovanja po hudem boju izločil aktualni olimpijski in svetovni prvak.

Pretekli konec tedna se je zgodil premierni slovenski nastop na elitnem turnirju namiznoteniških igralcev - svetovnem pokalu. V Weihaiju na Kitajskem se je zbrala najboljša enaindvajseterica na planetu, med njimi kot prvi Slovenec v zgodovini tudi Darko Jorgić.

22-letni Hrastničan je v svoji kvalifikacijski skupini najprej klonil proti Nemcu Patricku Franziski, nato pa ugnal afriškega prvaka Nigerijca Quadrija Aruno.

Prebil se je v osmino finala, kjer se je pomeril z aktualnim svetovnim in olimpijskim prvakom Kitajcem Maem Longom. Po štirih nizih je bil izid izenačen na 2:2, favorizirani domačin pa je dobil dramatični peti niz in na koncu slavil s 4:2.

"Kar se igre tiče, sem lahko zadovoljen. Seveda bo treba kakšno stvar dodati in potem bo res to tisto, kar si želim. Škoda za tisti peti niz, ko sem imel nekaj možnosti, da bi ga presenetil. Sicer sem imel ves čas v glavi, da bom moral tvegati več, kot proti kakšnemu drugemu igralcu, kar se mi je obrestovalo z dobro predstavo," je svoj dvoboj proti Longu opisal Jorgić, ki se je skupaj s selektorko in someščanko Andrejo Ojsteršek Urh že vrnil v Evropo.

Long se je nato prebil vse do finala, kjer je s 4:3 klonil proti še enemu Kitajcu - Fanu Zhendongu.

Jorgić, ki je za nekaj časa zaključil z reprezentančnimi aktivnostmi, je odpotoval v nemški Saarbrücken, kjer ga čakajo klubske obveznosti v Bundesligi in ligi prvakov.