Novice
K.E./STA

Roglič bo postal častni občan

vszi

Zagorjan Primož Roglič je zasedel odlično četrto mesto na dirki po Franciji. Gre za najboljšo slovensko končno uvrstitev na tritedenskih dirkah. Občina mu bo podelila naziv častnega občana.

Enaindvajseta etapa sicer ni prinesla nobenih sprememb na vrhu. Zmagal je Valižan Geraint Thomas. Roglič pa je na dirki po Franciji s četrtim mestom skupno obrnil nov list v zgodovini slovenskega kolesarstva. Doslej sta rekordno uvrstitev držala Tadej Valjavec iz leta 2009 in Janez Brajkovič iz leta 2012, oba sta končala na devetem mestu.

Zasavec se je celoten Tour enakovredno boril z najboljšimi kolesarji sveta, v primerjavi s Thomasom, Froomom in Dumoulinom je še največ izgubil v ekipni vožnji na čas, ko je v primerjavi z ekipama Sky in Sunweb izgubil več kot minuto. V Alpah in Pirenejih, kjer se je dirka odločala, je bil vselej ob bok najboljšim, v zgodovino pa je šla 19., kraljevska etapa, ko je na vzponu začel lomiti tekmece, na spustu pa je dokončno opravil z njimi. V Larunsu je vpisal svojo drugo etapno zmago na francoski pentlji in za en dan zasedel tretje mesto v skupnem seštevku, z odra za zmagovalce je potisnil lanskega prvaka Toura Frooma. Dan kasneje sta Britanec in Slovenec spet zamenjala mesti, saj je bil Froome boljši.

Na lestvici svetovne serije peti

Roglič je s četrtim mestom v skupnem seštevku dirke po Franciji napredoval na lestvici svetovne serije za štiri mesta in je zdaj peti.