Z deveterico in hat-trickom do velike zmage

Darko Kunič
Darko Kunič

Nogometaši v 3. SNL - center so odigrali tekme 24. prvenstvenega kola.

Rudar Trbovlje je gostoval pri zadnjeuvrščeni Jevnici, ki se bo v naslednji sezoni vrnila v četrto ligo. Zanje sila pomembno srečanje so "knapi" dobili (3:4) in za zanesljivo zagotovitev obstanka potrebujejo še eno zmago na zadnjih dveh tekmah.

Trboveljski junak na gostovanju v Jevnici je bil Jan Berger. Napadalec Rudarja je prvič zadel v 20. minuti, domačini so malce pred koncem izenačili in takoj na začetku nadaljevanja celo povedli. Toda že sredi drugega polčasa je spet vodil Rudar. Berger je izkoristil še dve priložnosti in izid spet obranil v korist gostov.

Glavni sodnik Iztok Gornjak, ki je Rudarja v prvem polčasu oškodoval za čisto enajstmetrovko, je nato v zgolj treh minutah Janu Sotenšku pokazal dva rumena kartona za dva prekrška, Jevnica pa je v 82. minuti izenačila prek Alena Mesariča.

V 88. minuti so gostje ostali le z deveterico, izključen je bil še Staš Kazič, le minuto zatem pa je Tom Zalaznik potegnil v protinapad in pred vrati našel Bergerja, njegov strel je eden od domačih ubranil z roko, sodnik pa je pokazal na belo točko. Izvajal jo je Rok Drnovšek, katerega strel je vratar Uroš Kraljič sicer ubranil, toda trboveljski kapetan je ohranil zbranost in odbitek z glavo poslal v mrežo za pomembno zmago Trboveljčanov.

ZAGORJANI NISO POKVARILI ZABAVE
Nogometaši Zagorja so v zelo okrnjeni postavi odpotovali na gostovanje k vodilnemu AŠK Bravu, ki si je že zagotovil drugoligaški status. "Proletarci" so klonili (3:0), a ostali na petem mestu.

V prvem polčasu so Ljubljančani dosegli le en gol, v 10. minuti je Miho Gracarja premagal Niko Adamič. Rdeče-beli so nato velik del tekme parirali gostiteljem in bili vse do 75. minute v igri za vsaj remi, takrat pa je za 2:0 zadel Milan Tučić. Končni izid je tik pred koncem postavil David Frelih.

Srečanje si je ogledalo okrog 500 gledalcev kar je eden najboljših obiskov za tekme Brava, navijači domačih pa so proslavili uvrstitev v 2. SNL. Ljubljana je po kar osmih letih dobila drugoligaša.