Da. B.

Zmaga Herza, poraz Rudarja in Radeč

Herz Šmartno/Facebook

Rokometaši v 1.B DRL so odigrali tekme predzadnjega, 25. kola.

Herz Šmartno, ki si je že pred nekaj tedni zagotovilo prvo mesto in preboj v najmočnejšo ligo, je na domačem parketu rutinirano ugnalo Škofljico (34:26).

Veliko dela so Šmarčani opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 18:13, v nadaljevanju pa so še povečali razliko in zlahka vpisali dve točki.

Za Herz je Tilen Strmljan dosegel deset zadetkov, pri gostih jih je Aljaž Lešek vpisal sedem.

V zadnjem kolu bodo Šmarčani gostovali v Cerkljah.

KRIM PREVISOK ZA TRBOVELJČANE
Rokometaši Rudarja so na gostovanju v Ljubljani pri ekipi Krim Olimpija visoko izgubili (33:21) in ostali na osmem mestu lestvice.

Po prvem polčasu sicer ni kazalo na gladko zmago domačih, saj je Rudar povedel celo za pet golov, toda že po 30 minutah so jih Ljubljančani ujeli. V drugem delu so domačini stopili na plin in si hitro priigrali višjo razliko, ki so jo do konca še dodatno oplemenitili.

Za Krim je Herman Leskovar zadel sedemkrat, za Rudar je bil najbolj učinkovit Nikola Ranevski z devetimi goli.

V zadnjem kolu bo Rudar doma pričakal Brežice.

RADEČANI KLONILI DOMA
Radeče Papir Nova so na domačem parketu izgubile proti Črnomlju (26:29) in ostale na devetem mestu razpredelnice.

Radečani so sicer dobro začeli in sprva bili v rezultatskem naskoku, toda še pred koncem so gostje spreobrnili izid in povedli s štirimi goli razlike. V nadaljevanju so domači prišli do izenačenja, končnica pa je spet pripadla gostom.

Za domače je Peter Marušič zabil deset golov, sedem jih je dodal Gapšer Zupanc. Za Črnomelj je osemkrat zadel Rudi Slobodnik.