Da. B.

Rudar v težavah, Zagorjani prepričljivi

Kamnita/Facebook

Nogometaši v 3. SNL - center so odigrali tekme 23. prvenstvenega kola.

Zagorjani so gostili ekipo Šobec Lesce in po visoki zmagi (3:0) skočili na četrto mesto ligaške lestvice.

V prvem polčasu so Gorenjci v nekaj protinapadih močno zapretili, "proletarce" je moral reševati tudi vratar Miha Gracar. Kljub temu so ob koncu prvega polčasa povedli, po podaji Nejca Vozlja s peto je zadel Tilen Mlinar.

V drugem polčasu so domačini v 62. minuti podvojili prednost, potem ko je predložek Blaža Povšnarja z glavo v gol lepo preusmeril Vozelj. Sledila je izključitev Denisa Bašića, ki si je v treh minutah prislužil dva rumena kartona, nato pa še poškodba Vozlja, ki si je grdo zvil gleženj.

Kljub temu so Zagorjani v 86. minuti zapečatili tekmo, ko je nepazljivost obrambe nekaj sekund po prihodu v igro izkoristil rezervist Jaka Prašnikar.

V naslednjem kolu bo Zagorje gostovalo pri vodilnem AŠK Bravu, ki bi z zmago na tej tekmi že postal drugoligaš.

DRAMA V TRBOVLJAH
Ekipa Rudarja je v zelo pomembni tekmi s Kolpo doma remizirala (2:2) in jo v zadnjih treh kolih čaka veliko dela v boju za obstanek.

Srečanje se je začelo odlično za "knape", že v četrti minuti je po kotu zadel Rok Kmetič. Veselje ni trajalo dolgo, v 16. minuti je po odbiti žogi z roba kazenskega prostora zadel Darjan Spudić in postavil izid prvega polčasa.

Gostje so v nadaljevanju hitro povedli, z enajstmetrovke po dosojenem igranju z roko je bil natančen Jože Pezdirc. Proti koncu tekme so domači pritisnili in v 88. minuti zasluženo izenačili, po domiselni podaji Alena Kahterana je zabil Jan Berger.

V naslednjem kolu bo Rudar gostoval v Jevnici, tekma bo še v nizu tistih, ki bodo odločale o obstanku.