Novice
Da. B.

Litijani klonili na dramatičen način

Proen Maribor

Igralci FC Litije so na četrti tekmi finalne serije 1. SFL na domačem parketu po streljanju kazenskih strelov klonili proti ekipi Proen Maribor in se morali zadovoljiti z naslovom podprvakov.

V finalu sezone 2016/17 se je ponovil scenarij iz leta poprej. Tudi lani je Litija po dveh tekmah v Mariboru držala poravnan izid v zmagah in nato dvakrat klonila doma. Proen je že drugo sezono zapored osvojil dvojno krono, prvenstvu je dodal še pokal.

Na četrti tekmi so Litijani po dveh golih Brazilca Huga tik pred polčasom na glavni odmor odšli s prednostjo 3:2. V nadaljevanju so gostje izenačili, še en Brazilec v vrstah domačih Matheus pa je v 38. minuti poskrbel za novo litijsko vodstvo.

Varovanci Tomislava Horvata so bili tako le nekaj trenutkov oddaljeni od druge zmage v seriji, toda gol Žige Čeha sekundo pred koncem rednega dela je pomenil izenačenje na 4:4 in izvajanje kazenskih strelov.

V loteriji so se bolje znašli Štajerci, za katere sta zadela Matej Fideršek in Alen Fetić, pri domačih je bil natančen le Hugo. Na štirih tekmah so kar trikrat odločali kazenski streli, dvakrat so jih dobili Mariborčani.

"Čestitam Mariboru za zaslužen naslov," je bil po tekmi kratek litijski strateg Horvat. Njegov mariborski kolega Robert Grdović je bil razumljivo navdušen: "Za nami je izvrstna sezona. Niti v sanjah si nisem predstavljal, da se bo tako izteklo.