Da. B.

Herz že prvak, zadovoljni tudi v Radečah in Trbovljah

Herz Šmartno/Facebook

Rokometaši v 1.B DRL so odigrali srečanja 23. prvenstvenega kola.

Herz Šmartno si je z visoko zmago (46:24) nad Sevnico tri kola pred koncem že zagotovil prvo mesto in s tem nastopanje v elitni 1. NLB Leasing ligi v prihodnji sezoni.

Šmarčani so srečanje proti zadnjeuvrščeni Sevnici začeli rezervirano in prvi polčas dobili s 17:15. V prvih minutah nadaljevanja so Posavci še držali priključek, nato pa povsem razpadli in na koncu izgubili kar za 22 golov.

Za Herz je Rok Ribarič zabil enajst golov, osem jih je dodal Tilen Strmljan, sedem pa Jaka Avsec. Za goste je Rok Kozole dosegel osem zadetkov.

TESNA ZMAGA RUDARJA
Rokometaši Rudarja so gostovali pri ekipi Mokerc Ig in s čvrsto obrambo (21:22) vpisali novi dve točki.

Po prvem polčasu sicer ni kazalo na zmago "knapov", domačini so po 30 minutah vodili s 14:10. V drugem delu so Trboveljčani strnili vrste in prišli do preobrata. Odločilni gol je v 58. minuti prispeval Luka Lenart, obramba na čelu z vratarjem Žigo Radulovičem pa je zdržala zadnje nalete domačih.

Za Rudar je Nikola Ranevski zabil sedem golov, dva manj Jan Hočevar. Za Mokerc je Matija Hostnik vpisal pet zadetkov.

RADEČANI PRESENETILI FAVORITE
Moštvo Radeče Papir Nova je po dolgi suši prišlo do točke, doma je remiziralo proti Škofljici (23:23), slednja se sicer bori za vstop v prvo ligo.

Bolje so začeli domači in v prvem polčasu vodili že za štiri, na odmor pa odšli z rezultatom 14:12. Drugi del je prinesel izenačeno predstavo, domači pa so bili v zadnji minuti že na pragu zmage, toda iz sedemmetrovke je Škofljici točko zagotovil Peter Batinič.

Za Radeče je Blaž Ernestl zabil osem golov, po štiri sta dodala Danijel Dobravc in Peter Marušič. Za goste je Blaž Marolt zadel petkrat.