Novice
Da. B.

Herz iz Trbovelj na prag prve lige

RD Rudar/Facebook

Rokometaši v 1.B DRL so odigrali srečanja 22. kola. Herz Šmartno je tesno zmagal pri Rudarju, Radeče Papir Nova so visoko izgubile v Krškem.

V trboveljski dvorani Polaj se je na lokalnem obračunu med Rudarjem in Šmartnim zbralo lepo število gledalcev, ki so videli zanimivo srečanje in tesno končnico po okusu gostov. Slednji imajo štiri tekme pred koncem na vrhu praktično neulovljivo prednost in bodo postali prvaki drugega kakovostnega ranga ter si s tem pridobili pravico do nastopov v 1. NLB Leasing ligi.

Celoten izkupiček tekme so pri domačih namenili za pomoč nekdanjemu rokometašu Rudarja Nenadu Stojakoviću, ki se spopada s hudimi zdravstvenimi težavami. Bivši krožni napadalec ima težave s hrbtenico, točneje z vtekanjem možganske tekočine v hrbtenjačni živec na področju prsi. Ima težave z gibanjem, nastopi lahko tudi hromost. Zbrana sredstva bodo namenjena za njegovo operacijo.

Tekmo je bolje odprl Rudar in v prvem polčasu povedel za pet golov, na odmor pa prinesel tri gole naskoka pri izidu 15:12. V nadaljevanju so Šmarčani s serijo štirih zaporednih golov rezultat obrnili v svoj prid in nato povedli za tri.

Trboveljčani so izsilili napeto zadnjo minuto, zadnje upe po izenačenju pa je pokopal nekdanji član Rudarja Tilen Strmljan. Herz je slavil z minimalno razliko (28:29).

Prav Strmljan je bil najbolj učinkovit pri gostih, zabil je osem golov. Po dva manj sta dodala Luka Poglajen in Jaka Avsec. Za Rudar, ki je ostal na osmem mestu, je Nikola Ranevski zadel enajstkrat, sedem zadetkov je dosegel Luka Lenart.

KRČANI NADIGRALI RADEČANE
Na gostovanju pri ekipi Krškega, ki še goji upe po preboju med elito, so rokometaši Radeč zabeležili visok poraz.

Vse dvome o zmagovalcu so domačini razblinili že v prvem delu, dobili so ga z izidom 19:8. V drugem polčasu je razlika še naprej rasla in se na koncu ustavila pri 22 zadetkih (40:18).

Za Krško je David Ban vpisal enajst golov, za Radeče, ki so ostale na devetem mestu, je bil najuspešnejši Blaž Ernestl s petimi zadetki.