Rudarju točka, hiter potop Zagorja

Janja Baš
Janja Baš

Nogometaši v 3. SNL - center so pretekli konec tedna odigrali srečanja 17. kola. Rudar Trbovlje je prišel do točke, Zagorjani so izgubili.

Rudar je gostil Brinje Grosuplje in po izenačenem srečanju prišel do remija (1:1). Z novo točko so "knapi" ostali na 11. mestu prvenstvene lestvice, ki ob koncu sezone zagotavlja obstanek.

V prvem polčasu so imeli Dolenjci žogo več v posesti, toda Rudar je bil precej nevarnejši. Eno od priložnosti je v 44. minuti po lepi podaji Saša Ribiča v zadetek spremenil marljivi vezist Daniel Katić.

Takoj na začetku drugega polčasa so Grosupeljčani izenačili iz enajstmetrovke. Pri strelu enega od gostov je žoga nesrečno v roko zadela prav Katića, z bele točke pa je zadel Denis Boh, čeprav je bil vratar Klemen Radić blizu uspeha.

Sredi nadaljevanja so Brinje ostale brez izključenega Andraža Žugiča. Do konca je Rudar ob številčni prednosti zapravil še dve lepi priložnosti za zmago, iz protinapadov so pretili tudi gostje, toda izid se ni več spremenil.

Tekma, ki bi jo moral Rudar igrati naslednji teden proti Komendi, je bila na željo Gorenjcev prestavljena na 19. april, tako da trboveljsko četo sledeča preizkušnja čaka na domači zelenici na zasavskem derbiju proti Zagorju. Srečanje med rivaloma bo na sporedu 15. aprila ob 15. uri.

POTONILI V OSMIH MINUTAH
Nogometaši Zagorja so se na derbiju kola podali v Ivančno Gorico in po slabem začetku ostali praznih rok (3:1). "Proletarci" so ostali na petem mestu, a imajo za mesti, ki vodita v 2. SNL že prevelik zaostanke, da bi resno upali na napredovanje.

Za Zagorjane je bil usoden začetek srečanja. V 17. minuti je mrežo Mihe Gracarja načel Uroš Palibrk, minuto kasneje je prednost povišal Andrija Novosel, slednji je sedem minut kasneje zadel še drugič. Zagorjani so zmogli hiter odgovor z golom Luke Klančišarja, več jim do polčasa ni uspelo.

V drugem delu so gostje skušali priti do izenačenja, toda Dolenjci so se dobro branili in ohranili prednost ter se utrdili na četrtem mestu.

V naslednjem kolu bo Zagorje igralo doma, v Zasavje bo pripotovala Ilirija. Ljubljančani zasedajo drugo mesto in v kolikor želijo Zagorjani še mešati štrene pri vrhu, je zmaga nujna.