Da. B.

Rudar lažje diha, boleč poraz Zagorja

Rudar Trbovlje

Nogometaši v 3. SNL - center so odigrali srečanja 16. kola.

Rudar Trbovlje je z novim trenerjem Milošem Hudarinom gostoval pri Velesovem in prišel do vseh treh točk (0:1), s katerimi bo boj za obstanek precej lažji.

Na ozkem in neravnem igrišču pri ekipi, ki prvič nastopa na državnem nivoju, so Zasavci v prvem polčasu prevladovali, najbolj aktiven je bil Tom Zalaznik, toda izrazite priložnosti si niso ustvarili. Domači so prežali na prekinitve in protinapade in v enem od slednjih so bili blizu vodstva.

V drugem polčasu je Rudar prišel do nekaj lepih priložnosti. Antonio Jurić je v obetavni situaciji meril mimo vrat, Žiga Cigole pa v dvoboju iz oči v oči ni uspel matirati vratarja. V 81. minuti pa so gostje zasluženo dosegli odločilni zadetek, po kotu Alena Ivačiča je z glavo zabil branilec Vid Vrstovšek. Visoki igralci Velesovega so vse stavili na prekinitve in po eni od teh se je z obrambo izkazal trboveljski vratar Klemen Radić, vse ostale predložke pa je obramba na čelu s čuvajem mreže nevtralizirala.

V naslednjem kolu bo Rudar igral doma, v soboto bo gostil moštvo Brinje Grosuplje.

SAVA ODNESLA TOČKE
Nogometaši Zagorja so gostili kranjsko Savo in pred serijo zahtevnih tekem zabeležili nepričakovan poraz (0:1), po katerem imajo vse manj možnosti v boju za uvrstitev v višji rang.

V prvem polčasu so imeli "proletarci" terensko premoč, a čvrste gorenjske obrambe niso uspeli prebiti in na odmor sta ekipi odšli z začetnim izidom.

V drugem polčasu je bila zgodba podobna, toda nepazljivost Zagorjanov v obrambi je pripeljala do zadetka gostov v 69. minuti. Potem ko je Miha Gracar ustavil kar tri predhodne strele, je bil v četrto nemočen, ko je žogo v mrežo potisnil Bojan Marinković. Do konca so domači jurišali za izenačenje, Nejc Vozelj je po kotu zadel prečko, rdeče-belim pa ni pomagala niti izključitev pri gostih v zadnjih minutah. Sava je pretila iz protinapadov in po enem od strelov od daleč se je tresel okvir domačih vrat, toda ostalo je pri izidu 0:1.

V naslednjem kolu bodo Zagorjani gostovali pri Ivančni Gorici, ki je na lestvici pred "proletarci".