Zmaga Zagorja, boleč poraz knapov

Janja Baš
Janja Baš

Nogometaši v 3. SNL - center so odigrali srečanja 15. kola. Zagorjani so slavili v Jevnici, trboveljski Rudar je doma klonil proti moštvu Šobec Lesce.

Nogometaši Zagorja so z gladko zmago proti Jevnici (0:4) zadržali peto mesto na lestvici in ohranili možnostmi za naskok na prvi dve poziciji, ki ob koncu sezone vodita v 2. SNL.

Že po prvem polčasu so favorizirani "proletarci" vodili z 0:2 po golu Jana Holeška in avtogolu Nika Paleka, v drugem delu pa sta prednost za visoko zmago povišala Luka Klančišar in Nejc Vozelj z bele točke.

KNAPI BREZ NAČRTOVANIH TOČK IN Z NOVIM TRENERJEM
Rudar Trbovlje je gostil Šobec Lesce in v pomembnem obračunu v luči obstanka v ligi doživel neprijeten poraz (2:3). Po neuspehu so "knapi" sicer še vedno na mestu, ki ob koncu sezone zagotavlja obstanek, toda razlika do zadnjih dveh ekip se je zmanjšala na minimum.

Prvi polčas je bil z izjemo napake v obrambi, ki je prinesla zadetek gostov, z domače strani dober, poleg dveh doseženih zadetkov (Marko Sotenšek in Staš Kazič iz enajstmetrovke) so stresli vratnico ter zapravili še dve lepi priložnosti. V nadaljevanju sta dva hitra zadetka Gorenjcev šokirala domače, ki se niso več pobrali.

Po tekmi je na mestu trenerja Rudarja Antonia Buovskega zamenjal Miloš Hudarin, doslej vodja mladinskega pogona v klubu. Njegova igralska kariera je impresivna, saj je zaigral tudi v Pokalu prvakov (predhodnik Lige prvakov), kot pomočnik trenerja pa je deloval tudi že v Prvi ligi.