Novice
Da. B.

Herz dobil bitko za Bogenšperk

Herz Šmartno/Facebook

Rokometaši Herz Šmartnega so v 19. kolu 1.B DRL vpisali zelo pomembno zmago, moštvi Rudarja in Radeč pa sta vpisali poraz.

Herz Šmartno je gostil bližnji Sviš iz Ivančne Gorice, derbi se je razpletel po željah domačinov (34:30). S tem so Šmarčani Ivančanom na vrhu lestvice zbežali za štiri točke in se jim nasmiha uvrstitev v elitno ligo.

V prvem polčasu je Sviš sicer povedel z 8:11, toda že do polčasa so domači vodili z 18:15. V nadaljevanju je Herz kontroliral rezultat in si slavje zagotovil že nekaj minut pred koncem.

Za Šmartno je Tilen Strmljan dosegel kar 15 zadetkov (sedem iz sedememetrovk), deset jih je dodal Jaka Avsec. Za Sviš je Matej Košir enajstkrat zatresel mrežo.

NAPETA TEKMA V BELI KRAJINI
Trboveljski Rudar je gostoval v Črnomlju in po dramatični končnici ostal praznih rok (28:27). Knapi so ostali na devetem mestu, v naslednjem kolu pa bodo v soboot, 18. marca (ob 19. uri), v lokalnem derbiju gostili Radeče.

Po prvem polčasu je Rudarju kazalo dobro, dobil ga je s 13:15. Tekma se je prevesila v napet zaključek, Trboveljčani so v 53. minuti povedli za gol, toda Belokranjci so zmogli preobrat in z zadetkom v zadnji minuti vpisali zmago. Po srečanju so Zasavci izrazili nezadovoljstvo nad sojenjem in kontrolorju predlagali, naj si pogleda posnetek srečanja.

Za domače je bil najbolj uspešen Rudi Slobodnik s sedmimi goli. Za Rudar sta jih prav toliko vpisala Jan Polanec in Luka Lenart, pet jih je dodal Nikola Ranevski.

BREŽIČANI BREZ TEŽAV V RADEČAH
Moštvo Radeče Papir Nova je doma klonilo proti Brežicam (22:30) in ostalo na osmem mestu prvenstvene razpredelnice.

Po prvem polčasu so gostje vodili z 10:13, v drugem delu pa vzdržali začetni nalet domačih in postopoma višali naskok za gladko zmago.

Za Radeče je Gašper Zupanc zabil sedem golov, štiri je zbral Matic Stegne. Za Brežice je Klemen Mlakar dosegel 11 zadetkov.