Da. B.

Tokrat brez drame

RD Rudar
RD Rudar

Rokometaši v 1.B ligi so odigrali tekme 18. kola. Herz Šmartno in Rudar sta zanesljivo slavila, Radeče so vpisale poraz.

Herz Šmartno je gostovalo pri ekipi Mokerc Ig in prišlo do pričakovane zmage (20:25), po kateri je samo na vrhu prvenstvene lestvice.

Od tekmecev so se Šmarčani oddaljili že v prvem polčasu in na odmor odšli s prednostjo petih golov, v nadaljevanju pa domačinom niso pustili, da bi se jim približali na manj kot štiri.

Za Mokerc Ig je Denis Tabaković zadel sedemkrat, za Herz sta bila Tilen Strmljan in Žan Pregelj natančna po petkrat.

RUDAR BREZ TEŽAV
Moštvo Rudarja si je praktično že zagotovilo obstanek v ligi, tokrat je doma ugnalo Cerklje (35:22). Trboveljčani so na devetem mestu lestvice.

"Knapi" so ves čas narekovali tempo in ob polčasu vodili za šest, v drugem delu pa vseskozi višali naskok in na koncu slavili gladko zmago.

Za Rudar sta Jan Hočevar in Jan Polanec mrežo zatresla po šestkrat, za Cerklje je Bine Matičič vpisal pet zadetkov.

RADEČE POPUSTILE OB KONCU
Rokometaši ekipe Radeče Papir Nova so izgubili na gostovanju pri moštvu Krim Olimpija (28:21), a ostali na devetem mestu razpredelnice.

V prvem polčasu so še držali korak z Ljubljančani in po 30 minutah minimalno zaostajali, v nadaljevanju pa so jim zaradi zelo skrčenega kadra pošle moči in poraz je bil neizbežen.

Za domače je Domen Novak dosegel osem zadetkov, za Radeče pa je bil najbolj učinkovit Blaž Ernestl z 11 goli.