Da. B.

Herz gladko, Rudar namučil "peke"

Herz Šmartno/Facebook
RD Herz Šmartno

V 17. kolu 1.B DRL so rokometaši Herz Šmartnega zmagali, Radeče Papir Nova in trboveljski Rudar pa sta doživela poraz.

Herz Šmartno je gostilo ekipo Moškanjci Gorišnica in vpisalo pričakovano zmago (34:23), po kateri še naprej zaseda vrh lestvice.

Domačini so bili skozi vso tekmo boljši. Ob polčasu so vodili z 18:12, na koncu so si priigrali enajst zadetkov naskoka.

Za domače je Tilen Strmljan dosegel šest golov, po enega manj sta dodala Žan Pregelj in Rok Ribarič. Za Prleke sta Staš Krabonja in Nejc Šandor zadela po petkrat.

SVIŠ PREMOČAN ZA RADEČANE
Radeče Papir Nova so na domačem parketu gostile drugouvrščeni Sviš in po porazu (25:31) ostale na osmem mestu razpredelnice.

Gostje iz Ivančne Gorice so po 30 minutah vodili za šest, v nadaljevanju pa so se Radečani približali na tri gole zaostanka, več pa jim ni uspelo in Sviš je vpisal novo zmago.

Za domače sta Blaž Ernestl in Tomaž Gospodarič zabila sedem oziroma šest golov, pri gostih pa je bil najbolj učinkovit Simon Stopar z devetimi zadetki.

NESREČEN PORAZ TRBOVELJČANOV
Trboveljski Rudar je gostoval pri ambiciozni ekipi Škofljica Pekarna Pečjak in po napeti končnici v zadnji minuti ostal brez točk (26:25).

Prvi polčas je pripadel domačim, po polovici tekme so držali rezultat 15:11. V drugem delu je Rudar pokazal več in nekaj minut pred koncem s serijo štirih zaporednih golov izenačil, v končnici pa je Škofljica bolje izkoristila svoje priložnosti in tesno slavila.

Za domače sta Tim Vidmar in Tilen Dolinšek-Kogoj dosegla po pet golov. Pri Rudarju je Jan Hočevar zadel osemkrat, Luka Lenart šestkrat, Robi Habjan pa petkrat.