Novice
Da. B.

Herz vodi, uspešen vikend za Radeče in Rudar

Herz Šmartno/Facebook

Rokometaši v 1.B ligi so odigrali tekme 16. kola. Herz Šmartno se je utrdil na vrhu lestvice, Radeče Papir Nova so slavile v gosteh, Rudar pa je doma prišel do remija.

Rokometaši Herz Šmartnega so gostili Slovan in prišli do pomembne zmage (28:22), s katero so ostali na samem vrhu razpredelnice. Obenem so Ljubljančanom otežili boj za uvrstitev med elito.

Gostje so priključek držali do 20. minute, nato pa so Šmarčani pobegnili in na polčasu visoko vodili z 18:9. V nadaljevanju so domači povedli že tudi za deset golov in tekmo mirno pripeljali do konca.

Za Herz je Tilen Strmljan dosegel devet zadetkov, po pet sta jih dodala Jaka Avsec in Aleš Šmejc. Za Slovan je Dušan Fidel mrežo zatresel šestkrat.

RADEČANI IŽANCE PAHNILI PROTI IZPADU

Rokometaši ekipe Radeče Papir Nova so na gostovanju pri moštvu Mokerc Ig tesno zmagali (21:23) in se še naprej nahajajo v sredini lestvice, brez skrbi o izpadu.

Radečani so odlično začeli in povedli za pet golov, po 30 minutah so imeli vajeti čvrsto v rokah pri izidu 8:13. V drugem polčasu so se domači približali na dva gola zaostanka in izsilili napet zaključek, zmago gostov pa je z golom v zadnji minuti potrdil Tomaž Gospodarič.

Za Radeče je Blaž Ernestl zadel osemkrat, Gospodarič je dodal štiri gole. Za Mokerc Ig je Matija Hostnik vpisal šest zadetkov.

KNAPI Z BORBO DO TOČKE

Rokometaši trboveljskega Rudarja so na domačem parketu igrali neodločeno proti Krškemu (30:30) in si tako zagotovili pomembno točko v boju za obstanek.

Začetek tekme je bil v znamenju gostov, Zasavci pa so nato stopili na plin in na polovici srečanja vodili s 16:13. Krčani so na začetku nadaljevanja izid obrnili v svojo korist in vse do končnice ostajali spredaj za gol ali dva. V zaključku je Rudar povedel s 30:29, toda gostje so v predzadnji minuti izenačili in vzeli točko.

Pri Rudarju je bil najbolj učinkovit Luka Lenart z osmimi goli, šest jih je dosegel Nikola Ranevski. Za Krško je David Ban vpisal deset zadetkov.