Da. B.

Zdrs Herza, Radeče se ne dajo

Herz Šmartno/Facebook

Rokometaši v 1.B ligi so odigrali tekme 11. kola.

Igralci Herz Šmartnega so v derbiju kola gostili Krško in po minimalnem porazu padli na drugo mesto, tokratni tekmeci (na tretjem mestu) pa so jih  ujeli po točkah.

Začetek tekme je sicer obetal veliko, saj so Šmarčani povedli s 7:3, toda do polčasa so gostje ujeli ritem in na odmor sta ekipi odšli poravnani (17:17). Izenačeno je bilo tudi na začetku drugega polčasa, sredi nadaljevanja pa so Posavci povedli z 28:31 in prednost ubranili do konca (36:37).

Za Šmartno je Tilen Strmljan zabil 12 golov, osemkrat je bil uspešen Jaka Avsec, šestkrat pa Aleš Šmejc. Za Krško je Marko Sintič dosegel kar 14 zadetkov.

DRŽIJO SE POD VRHOM

Rokometaši ekipe Radeče Papir Nova so se hitro pobrali po porazu v prejšnjem kolu in doma pričakovano, čeprav z velikim trudom, ugnali Cerklje

Srečanje je bilo izenačeno vse do izida 11:11, nato pa so domači stopili na plin in na polčas odnesli dva gola prednosti (19:17). Na začetku drugega dela je Gorenjcem sicer za kratek čas uspel preobrat, a še pred končnico so Radečani povedli s 33:30 in tekmo uspešno pripeljali h koncu (37:35).

Za Radeče sta po sedem golov dosegla Blaž Ernestl in Gašper Zupanc, enega manj je dodal Danijel Dobravc. Za Cerklje je Luka Stare vpisal 10 zadetkov.

PRIČAKOVAN PORAZ RUDARJA
Trboveljski Rudar je gostoval pri ivanškem Svišu in po porazu ostal deveti, še vedno ima lepo zalogo pred cono izpada. Dolenjci so z zmago skočili na prvo mesto.

Tekma je bila sprva izenačena, od izida 5:5 pa so domačini dominirali in si že do polčasa nabrali sedem golov naskoka (15:8). V nadaljevanju se Trboveljčanom ni uspelo približati na manj kot šest zadetkov zaostanka in zmaga je ostala v Ivančni Gorici (32:24).

Za Sviš je bil najbolj učinkovit Denis Zavodnik z osmimi goli. Za Rudar sta jih Nikola Ranevski in Vid Kovač dosegla po šest, štiri je dodal Jan Polanec.