Da. B.

Šmartno na vrhu, pomembna zmaga Rudarja

Herz Šmartno/Facebook

Rokometaši v 1.B DRL so odigrali tekme 10. kola.

Herz Šmartno je gostovalo pri Sevnici in prišlo do pričakovane visoke zmage, s katero so Šmarčani skočili na sam vrh lestvice.

Domačini so sicer držali korak do sredine prvega polčasa, nato pa so gostje stopili na plin in do polčasa že visoko vodili (16:23). V nadaljevanju dvomov o zmagovalcu ni bilo, Šmarčani so ves čas višali naskok in na koncu slavili za 16 (28:44).

Za Sevnico je bil najbolj učinkovit Aleksander Kuhar z devetimi goli, Žan Krnc jih je dosegel sedem. Za Šmartno, ki bo v naslednjem kolu gostilo Krško, je Rok Ribarič zabil osem golov, sedem jih je dodal Tilen Strmljan, šest pa Jaka Avsec.

KONEC RADEŠKE SERIJE
Rokometaši ekipe Radeče Papir Nova so po štirih zaporednih zmagah doživeli poraz v Škofljici, po katerem so se oddaljili od vrha.

V prvem polčasu je bilo srečanje izenačeno, nobena ekipa ni vodila za več kot dva gola, na polčas sta moštvi odšli poravnani (16:16). Drugi del so domačini začeli s tremi zaporednimi goli in prednost držali do konca, ko so še dodatno oplemenitili zmago (36:27).

Za Škofljico je Jan Žnidaršič zadel devetkrat, Jernej Furdi pa osemkrat. Za Radeče, ki bodo v naslednjem kolu gostile Cerklje, je izkušeni Danijel Dobravc dosegel šest zadetkov, po pet sta jih dodala Peter Marušič in Tomaž Gospodarič.

RUDAR ODDALJEN OD DNA
Trboveljski Rudar je na domačem parketu premagal zadnjeuvrščeni Mokerc Ig in se utrdil v sredini lestvice.

Gostje so sicer začeli bolje in povedli za tri gole, toda Zasavci so jih ujeli in prehiteli ter po 30 minutah vodili za dva gola (18:16). V drugem delu je bila tekma nekaj časa tesna, nato pa je Rudar s tremi zaporednimi goli povedel s 25:21 in prednosti do konca ni več izpustil iz rok za lepo zmago (36:30).

Za Rudar, ki bo čez teden dni gostoval pri Svišu, je Nikola Ranevski zabil kar 12 golov, deset jih je dosegel Jan Polanec, devet pa Vid Kovač. Za Mokerc Ig je Primož Šuštaršič zadel devetkrat, Matija Hostnik pa osemkrat.