Projekt Laško Bivak za bele vrhove: Iz odpadnih pločevink bodo postavili bivake
Da. B.

Herz boljši od Rudarja, Radeče pod vrhom

RD Rudar
RD Rudar

V 9. kolu 1.B DRL so rokometaši Herz Šmartnega doma premagali trboveljski Rudar (36:29), Radeče Papir Nova pa so, prav tako doma, ugnale Krško (31:30).

V dvorani Pungrt so Šmarčani pričakali Rudar in s prepričljivo zmago ostali prvi izzivalci vodilnega Sviša. Rudar je ostal deveti, še vedno ima nekaj zaloge pred cono izpada.

Na začetku tekme so gostje držali korak (7:7), nato pa je Herz začel mleti in si priigral visokih šest golov naskoka (14:8). Trboveljčani so ustavili nalet in znižali, a nato na polčas vseeno odšli z zajetnim zaostankom (18:11). V drugem delu so domačini višali naskok in že precej pred koncem rešili vprašanje zmagovalca. Povedli so tudi za enajst golov (26:15), Rudar pa je do konca uspel iztržiti časten poraz (36:29).

Za Herz je Grega Močnik dosegel sedem golov, po enega manj sta zabila Jaka Avsec in Tilen Strmljan. Za Rudar je Nikola Ranevski prispeval devet, Uroš Frece pa sedem zadetkov.

V RADEČAH NAPETO DO KONCA
Rokometaši Radeč so gostili Krško in v tesni tekmi prišli do zmage, s katero so se utrdili v zgornji polovici lestvice in so v stiku z ekipami, ki se bodo borile za napredovanje v 1.A ligo.

Začetek tekme je pripadel domačim (3:0), toda Krčani so stopili na plin in sami začeli diktirati tempo, tik pred koncem polčasa so vodili celo za štiri (12:16). Domači so do odmora znižali (14:16), v nadaljevanju pa ujeli in prehiteli Posavce, nabrali so si že tri gole prednosti (24:21). Toda gostje se niso predali in izsilili tesno končnico. Srečanje je ob koncu odločil Blaž Ernestl (31:30).

Za Radeče so Ernestl, Danijel Dobravc in Peter Marušič vpisali po sedem zadetkov, pet jih je dodal Tomaž Gospodarič. Za Krško sta David Ban in Marko Sintić zadela po osemkrat.