Da. B.

"Knapi" pokazali zobe

Janja Baš
Janja Baš

Nogometaši Rudarja so v 13. kolu 3. SNL - center premagali Ivančno Gorico (2:0).

Rudar se je na domačem igrišču še drugič zapored predstavil v precej kompletni zasedbi (od udarne postave sta manjkala Antonio Jurić in Davor Rižner) in še drugič zapored prišel do zmage, tokrat proti favorizirani Ivančni Gorici, ki se bori za vstop v 2. SNL.

Prvo priložnost so imeli domači, ko je Jan Sotenšek lepo zaposlil Jana Bergerja, vendar slednji ni prišel do strela. Sledila sta poizkusa na drugi strani, zapretila sta Janko Pene in Boris Vidović, obakrat je bil na mestu Klemen Radić. Domači vratar se je izkazal tudi po prostem strelu Vidovića v zaključku polčasa, za "knape" pa je z glavo poizkusil Alen Kahteran.

Na začetku nadaljevanja je za Rudar čez gol meril Tom Zalaznik, v 55. minuti pa se je okrog 200 gledalcev razveselilo vodstva. Vratar Ivančne Gorice Primož Levičar se je preveč poigraval z žogo, odvzel mu jo je borbeni Berger in namestil strel Sašu Ribiču, ta pa je s prefinjenim udarcem našel pot do mreže.

Sledili sta dve nevarni situaciji za izenačenje, poizkusila sta Aleš Kožar in Armand Dubois Jankep, toda Radić se ni pustil premagati, prav tako ne ob poskusu Vidovića z razdalje. Domača obramba na čelu z Amelom Mrvoljakom in Rokom Drnovškom je delovala zelo čvrsto, na drugi pa je spet zapretil Berger, tokrat je bil Levičar na mestu. Po enkratni akciji Staša Kaziča, Ribiča in Gorana Jurišića pa je slednji še enkrat namučil vratarja.

Po obilici negodovanja na račun sodnika Dejana Balažiča s strani domačega občinstva pa je v 90. minuti padel odločilni udarec: Zalaznik je pobegnil v protinapad in naprej "zlomil" dva branilca, nato pa še natančno meril za pomembne tri točke tokrat zelo borbenih in discipliniranih Trboveljčanov.

Do konca so gostje dvakrat nevarno zapretili, Radić je ubranil poskus Mitje Kovačevića iz bližine, Filip Škoflek pa je zadel vratnico in ostalo je pri lepi zmagi domačih, za kar so bili nagrajeni s strani navijačev.

ZMAGA ZA SAMOZAVEST
Rudar je kljub zmagi ostal na 12. mestu, toda od dna lestvice se je malce oddaljil, sredina razpredelnice pa je sedaj bližje.

Jesenski del prvenstva za Rudar še ni zaključen, naslednji konec tedna bo četa Antonia Buovskega spet igrala doma, gost bo vodilna Ilirija.