Novice
Da. B.

Ostali blizu vrha

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši Zagorja so v 13. kolu 3. SNL - center na domačem igrišču premagali Tinex Šenčur (2:0).

Zagorjani so se z izjemo poškodovanega Ivice Perića predstavili v udarni zasedbi in na rutiniran način zabeležili tri točke proti nevarnemu tekmecu.

Moštvi sta začeli napadalno, Zagorjani so dvakrat zapretili s poskusoma Jana Holeška in Denisa Bašića. V 29. minuti je bila dobra igra domačih poplačana z vodstvom, ko sta Holešek in Nejc Vozelj (tokrat kot napadalec) izpeljala lepo akcijo na levi strani, slednji pa je s 14 metrov natančno meril in zatresel mrežo.

Šenčur je imel v 36. minuti priložnost za izenačenje prek Jureta Zupančiča, v 40. minuti pa so Zagorjani podvojili svojo prednost: Blaž Povšnar je poslal predložek, Holešek pa je slabo reakcijo vratarja Tilna Žlebnika izkoristil in z glavo zabil zadetek.

V drugem polčasu ekipi na slabem igrišču nista pokazali veliko lepih akcij. Zagorje je tako kot v prvem polčasu zapretilo prek Holeška in Bašića, za goste pa je lepo priložnost po kotu sredi nadaljevanja zapravil Igor Lovrić.

Pred koncem bi tretji zadetek za Zagorje lahko dosegla še Tilen Mlinar in Luka Klančišar, obakrat se je izkazal gostujoči vratar in ostalo je pri zmagi Zagorja z 2:0.

ZADNJA JESENSKA POD VPRAŠAJEM
Zagorje je z zmago skočilo na peto mesto in ostalo v stiku z vrhom lestvice, v lovu na eno od prvih dveh pozicij.

V naslednjem kolu, ki bo na sporedu, če bodo vremenske razmere to dovoljevale, se bo Zagorje doma pomerilo s Kolpo.