Novice
Da. B.

Poraz na predčasno končani tekmi

Janja Baš/Rudar Trbovlje

Nogometaši trboveljskega Rudarja so v 12. kolu 3. SNL - center izgubili na gostovanji pri kranjski Savi (2:0).

Rudar je v Kranj odpotoval brez Saša Ribiča, Amela Mrvoljaka, Antonia Jurića in še nekaterih, še vedno manjka kapetan Damir Memišević. Tokrat je vrzel v zadnji vrsti zapolnil mladinec Domen Ocepek in odigral zelo solidno.

Srečanje v hudem nalivu so bolje začeli igralci Save in v 9. minuti je nekdanji slovenski reprezentant Senad Tiganj odbitek po prostem strelu potisnil v mrežo. Nato je pobudo prevzel Rudar, bil boljši tekmec in si priigral nekaj nevarnih predložkov, Alen Kahteran pa je po kotu prišel do strela iz neposredne bližine, a ni zadel.

V nadaljevanju je bilo igrišče povsem neprimerno za igro in sodnik je po 60 minutah (toliko je potrebno za registracijo tekme) želel odpiskati konec. Trboveljčani so temu nasprotovali in tekma se je nadaljevala.

V 74. minuti je imel Rudar izjemno priložnost za izenačenje. Po globinski žogi se je sam pred vratarjem znašel Jan Berger, toda vratar Anže Povirk je strel ubranil. Malce kasneje pa je Sava dobila prosti strel z roba kazenskega prostora, po sledečem predložku pa se je pred vrati najbolje znašel nekdanji igralec AC Milana, Rijeke in Lierseja Uroš Palibrk in zatresel mrežo.

Sodnik je takoj zatem odpiskal konec. Po srečanju je dejal, da je po 60. minuti zgolj čakal na to, kdo bo zabil gol in zatrdil, da bi tudi v primeru, da bi Rudar zadel, takoj zatem odpiskal konec. Igrišče je bilo pač preveč razmočeno.

SLEDITA DVE DOMAČI
Rudar, ki je ostal na 12. mestu, bo v naslednjem kolu gostil Ivančno Gorico. Slednja je ta konec tedna doma premagala doslej vodilno Ilirijo (5:3) in se bori za vstop v 2. SNL.

Zatem za Trboveljčane sledi še en domač obračun prav proti Iliriji (če bo vreme to dopuščalo), nato pa se bo jesenski del sezone končal.