Novice
Da. B.

Sodniki odnesli zmago

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši Zagorja so v 11. kolu 3. SNL - center na domačem igrišču remizirali z ljubljansko ekipo AŠK Bravo (1:1).

Tekma med Zagorjem in Bravom je veljala za derbi kola, v srečanje pa so se rdeče-beli podali brez poškodovanega Ivice Perića in kaznovanega Tilna Mlinarja.

Odločneje so začeli gostje, toda v osmi minuti so se zadetka veselili Zagorjani. Blaž Povšnar je dobro izvedel prosti strel, z glavo pa je bil natančen Tomaž Nahtigal. Sledilo je obdobje zatišja, ko je Bravo veliko držal žogo, a si ni ustvaril praktično nič. Tako je bilo vse do 35. minute, ko je vratarja Miho Gracarja z razdalje pretegnil Domen Potočnik, po sledečem kotu pa je Siniša Marinović meril mimo vrat.

V 39. minuti je sledila sila sporna situacija pred golom Brava. Po predložku z desne je Luka Klančišar sprožil proti vratom in v roko zadel enega od gostov, sodnik Dejan Balažič, tako kot gostje prihaja iz prestolnice (zanimivo, tudi na gostovanju v Trbovljah so Bravu sodili Ljubljančani), pa je pokazal zgolj kot.

Na začetku nadaljevanja je Matevž Fortin za Bravo streljal mimo vrat, nato pa so domači dobro pazili na svoj gol in imeli nekaj obetavnih priložnosti za povišanje vodstva. V 49. minuti je Denis Bašić dobil skok in spet zadel enega od branilcev v roko, tudi tokrat enajstmetrovke ni bilo. Že v naslednjem napadu je Bašić ponovno dobil skok, tokrat se je izkazal vratar Jan Vošnjak.

V 68. minuti je Zagorje izpeljalo odličen protinapad, po akciji Gala Novaka in Klančišarja ga je s 16 metrov zaključil Aleš Burja, Vošnjak je bil na mestu. V 80. minuti pa izenačenje: Nejc Filipčič je izvajal prosti strel, žoga je preletela obrambo, se neugodno odbila in presenetila Gracarja. Do konca je za "proletarce" z razdalje ponovno poskusil Burja, a je ostalo pri delitvi plena.

ŠE DVA OBRAČUNA Z NEPOSREDNIMI KONKURENTI
V naslednjem kolu bodo Zagorjani, ki so s petega padli na šesto mesto, a so še vedno v stiku z vrhom, gostovali pri drugouvrščenem Bledu, doma pa bodo spet igrali 12. novembra proti Šenčurju.