Novice
Da. B.

Osem golov, točke ostale doma

Rudar Trbovlje

Nogometaši Rudarja so v 10. kolu 3. SNL - center izgubili na gostovanju pri Kolpi (5:3).

Rudar, ki je na gostovanje h Kolpi odpotoval le z 12 igralci, je doživel četrti zaporedni poraz, Trboveljčane so tokrat pokopale napake v obrambi.

Čeprav je trener Antonio Buovski že po prejšnji tekmi ponudil odstop, se je uprava kluba odločila, da bo ostal na klopi vsaj do zimskega premora. Tudi tokrat, kot ponavadi, ni mogel računati na celo kopico igralcev: manjkali so Sašo Ribič, Amel Mrvoljak, Davor Rižner, Žiga Cigole, Damir Memišević, Dejan Cvjetić in še nekateri.

Srečanje se je začelo odlično za Rudar, saj je Jan Berger z lepim strelom s 16 metrov Trboveljčane povedel v vodstvo. Toda domači so ekspresno odgovorili, po kotu je z glavo neovirano zadel Blaž Ambrožič. Po četrt ure igre je gostujočega vratarja Klemna Radića z natančnim udarcem z razdalje presenetil Žiga Kočevar, v 28. minuti pa je Kolpa vodila že s 3:1, ko je po izgubljeni žogi na sredini in protinapadu Belokranjcev zadel Alen Vidovič. Še pred koncem prvega polčasa je z lepo odmerjenim strelom s 16 metrov znižal Staš Kazič.

Na začetku drugega polčasa bi Rudar skorajda izenačil, ko se je Tom Zalaznik poigral z obrambo in zadel prečko, a v sledečem protinapadu je Kolpa z drugim golom Vidoviča, resda iz očitnega prepovedanega položaja, povišala na 4:2. V odprti tekmi so domači ob zgoščeni gostujoči obrambi v 74. minuti povišali na 5:2, v 81. minuti pa je edini rezervist Rudarja Josip Jakovljević po kotu Jana Sotenška žogo potisnil v mrežo za končnih 5:3.

NAJPOMEMBNEJŠA JESENSKA TEKMA
V soboto bo Rudar gostil Jevnico, tri točke pa so preprosto nujne za lažje nadaljevanje prvenstva. Ekipa bo proti neposrednemu konkurentu za obstanek precej bolj kompletna in pripravljena na naskok na prvo zmago v novem prvenstvu. Nato sledi gostovanje pri kranjski Savi, zatem pa tri zaporedne domače tekme.