Da. B.

Herzu derbi za vrh, zmaga tudi za Rudar in Radeče

Herz Šmartno/Facebook

V 6. kolu 1.B DRL so Herz Šmartno, Radeče Papir Nova in trboveljski Rudar vpisali po dve točki.

Osrednji dvoboj v drugoligaški konkurenci je bil odigran v Ivančni Gorici, kjer je vodilni Sviš gostil Herz Šmartno. Gostje so "bitko za Bogenšperk" dobili (25:29) in se na prvem mestu izenačili s tokratnimi tekmeci.

Srečanje so bolje začeli Ivančani in po 20 minutah vodili (11:8), a do polčasa so Šmarčani že spreobrnili izid v svojo korist (12:14). V nadaljevanju je Herz kmalu povedel za štiri (16:20) in prednost uspel zadržati do konca (25:29).

Za Sviš je Matej Košir zadel osemkrat, Simon Stopar pa sedemkrat. Za Šmartno je bil najbolj učinkovit Tilen Strmljan z 11 goli, osem jih je dodal Aleš Šmejc.

RADEČE SLAVILE V POSAVJU
Rokometaši ekipe Radeče Papir Nova so po dveh zaporednih porazih spet zmagali, tokrat na neugodnem gostovanju v Brežicah (31:33). Radečani so se tako utrdili v sredini lestvice.

Bolje so začeli Brežičani in povedli za tri (6:3), a že do odmora je bil izid poravnan (16:16). V drugem delu sta bili ekipi dolgo skupaj, nato pa so Radečani s tremi zaporednimi goli povedli za tri (23:26) in naskok zadržali vse do zadnjega piska sirene (31:33).

Za Brežice sta se strelsko izkazala Klemen Mlakar z devetimi in Matija Cerjak s šestimi goli. Za Radeče je Peter Marušič zabil 10 zadetkov, šest jih je dodal Blaž Ernestl, štiri Tomaž Gospodarič, po tri pa Patrik Brečko, Danijel Dobravc in Gregor Jukič.

RUDAR BELOKRANJCE PRIKOVAL NA DNO
Rokometaši Rudarja so prišli do svoje druge zaporedne zmage, s slavjem proti zadnjeuvrščenem Črnomlju (35:22) so se utrdili v sredini prvenstvene razpredelnice.

Izid je bil izenačen le na začetku (4:4), že kmalu pa so "knapi" povedli za štiri (12:8), ob polčasu pa vodili za šest (17:11). V drugem polčasu je prednost vztrajno rasla, Trboveljčani so vodili tudi že za 14 (30:16), na koncu pa prepričljivo vpisali dve točki (35:22).

Za Rudar je bila najbolj učinkovita celjska naveza: Nikola Ranevski je zadel devetkrat, Vid Kovač pa osemkrat, medtem ko je Luka Lenart dodal pet golov. Za Črnomelj je Marko Štrucelj zadel petkrat.