Da. B.

Pomembna zmaga Rudarja in Šmartnega, poraz Radeč

RD Rudar
RD Rudar

V 5. kolu 1.B DRL je Herz Šmartno pričakovano slavil domačo zmago, Radeče Papir Nova so visoko klonile na svojem parketu, Rudar pa je prišel do pomembne zmage v gosteh.

Herz Šmartno je v domači dvorani Pungrt pričakovano ugnalo Mokerc Ig in se utrdili pod vrhom lestvice.

Srečanje so bolje odprli domačini in povedli z 10:5, na polčas pa odšli s štirimi goli naskoka (17:13). V nadaljevanju so gostje sprva držali korak do izida 21:19, nato pa je Šmartno s štirimi zaporednimi goli odločilo zmagovalca in na koncu slavilo za šest (29:23).

Za Herz je bil najbolj učinkovit Tilen Strmljan z osmimi goli, po pet sta jih dodala Aleš Šmejc in Rok Ribarič. Za Mokerc Ig je Matija Hostnik dosegel osem, Klemen Kolar pa pet zadetkov.

DRUGI POLČAS ZA POZABO
Rokometaši ekipe Radeče Papir Nova so na domačem parketu gostili moštvo Krim Olimpija in vpisali drugi zaporedni poraz ter ostali pri štirih točkah.

Začelo se je odlično za domačine z vodstvom 3:0, nato pa so Ljubljančani izenačili na 6:6, sami povedli z 7:10, do polčasa pa so jih Radečani ujeli in na odmor odšli poravnani (12:12). V drugem polčasu so gostitelji nekaj časa še bili v igri za zmago, toda šest zaporednih golov gostov za izid 17:26 je pomenil konec upov in končni poraz za deset (19:29).

Za Radeče je Blaž Ernestl dosegel šest zadetkov, Peter Marušič je bil natančen štirikrat, Danijel Dobravc in Gregor Jukič pa po trikrat. Za Krim Olimpijo je Luka Kljun dosegel šest, Miha Tomšič pa pet golov.

POBEGNILI Z DNA
Trboveljski Rudar je prišel do druge zmage v letošnjem prvenstvu, s katero se je utrdil v sredini lestvice. "Knapi" so zmagali v Cerkljah, s katerimi so se še lani merili v tretji ligi.

Rudar je v prvem polčasu ves čas ostajal v rahli rezultatski prednosti, na odmor pa odšel z lepo zalogo štirih golov (12:16). V drugem polčasu so se Gorenjci nekajkrat približali na dva zadetka razlike pri izidu 19:21 in 25:27, toda v končnici so imeli Zasavci mirne živce in vpisali pomembno zmago (28:32).

Za Cerklje sta po šest zadetkov dosegla Bine Matičič in Luka Stare, po pet pa Jan Križaj in Aljaž Bučar. Za Rudar je osem golov zabil Vid Kovač, šest Jan Polanec, po pet pa Žan Gjerek in Luka Lenart.