Novice
Da. B.

Poraz ob zgrešeni enajstmetrovki, trener ponudil odstop

Kamnita/Facebook

Nogometaši Rudarja so v 9. kolu 3. SNL - center na domačem igrišču izgubili proti ekipi Tinex Šenčur (0:1).

Lanski drugoligaš Tinex Šenčur je bil v prvem polčasu boljši in nevarnejši, do zadetka za zmago pa je prišel v drugem delu, ko je bila igra dokaj enakovredna, priložnosti pa so se vrstile na obeh straneh.

Kot ponavadi je bila ekipa Rudarja daleč od kompletne. Manjkali so Staš Kazić (kartoni), Amel Mrvoljak (služba), Damir Memišević (poškodba), Dejan Cvjetić, Žan Krajšič, Andraž Vidovič, Kevin Krasniqi ...

VELIKO PRILOŽNOSTI NA OBEH STRANEH
Na prvo priložnost je okrog 200 gledalcev, kljub pobudi gostov, čakalo 20 minut. Takrat je Rok Drnovšek prosti strel z 18 metrov poslal čez gol. Sledilo je nekaj obetavnih situacij za goste: domači vratar Klemen Radić je enega od strelov odlično ubranil, medtem ko je Igor Lovrić s petih metrov zgrešil okvir.

V drugem polčasu je najprej za Rudar s 16 metrov silovito, a malce nenatančno, sprožil Davor Rižner, na drugi strani je Radić ubranil stoodstotno priložnost Anžetu Dvanajščaku. V 52. minuti je bil blizu zadetka za domače Sašo Ribič, v nasprotnem napadu pa je po napaki domačih in sledečem predložku z leve Dvanajščak Gorenjce popeljal v vodstvo.

Sledila je ofenziva Rudarja in spretni Ribič je v 56. minuti izsilil enajstmetrovko, a Rižner ni uspel ugnati vratarja Tilna Žlebnika. V še eni izjemni situaciji za izenačenje se je znašel Jan Sotenšek, a sam pred vratarjem reagiral preslabo.

Do konca tekme je Rudar poizkušal z dolgimi žogami priti do zadetka, Šenčur pa je pretil v protinapadih in Radić je moral dvakrat reševati domače. Zadnja priložnost se je "knapom" ponudila v 93. minuti, toda Žlebnik je ubranil strel Ribiča in ostalo je pri 0:1.

KMALU NOV TRENER?
"Drugega mi ne preostane, kot da upravi kluba ponudim odstop. Ne glede na vse težave z igralskim kadrom in pomanjkanju treninga pri nekaterih igralcih je to že sedma tekma letos, ko bi lahko iztržili več. Šenčur je bil v prvem polčasu boljši, toda v drugem bi mi morali nekaj vzeti iz vsega, kar smo si priigrali. Fantom danes ne morem očitati ničesar. Nismo toliko v krizi igre, kot v krizi rezultata. Štiri točke so pač premalo. Če kdo ve, kako najti rešitev, mu z veseljem prepustim mesto," je po tekmi dejal trener Rudarja Antonio Buovski.

Mimogrede, v primeru tokratnega neuspeha je zahtevo po spremembi na trenerskem mestu na družbenih omrežjih izrazila tudi navijaška skupina Kamnita.

Kljub zgolj štirim točkah stanje na lestvici še ni povsem alarmantno, saj nekaj ekip prav tako težko zbira točke, Rudar pa je že igral z vsemi kandidati za vrh.  V naslednjem kolu bodo zeleno-črni gostovali pri prebujeni Kolpi, naslednja domača tekma jih čaka 29. oktobra z Jevnico.