Novice
Da. B.

Blejci kaznovali neučinkovitost "knapov"

NK Šobec Lesce/Facebook

Nogometaši Rudarja so v 8. kolu 3. SNL - center v gosteh izgubili proti ekipi Bled Hirter (2:0).

Trboveljčani so se na Gorenjsko odpravili le s 13 nogometaši, v primerjavi s prejšnjo tekmo so manjkali kaznovani Dejan Cvjetić, službeno odsotni Amel Mrvoljak ter oboleli Alen Kahteran. Poleg omenjenih ni bilo še Damirja Memiševića, Jana Bergerja, Žige CigoletaKevina Krasniqija in Žana Krajšiča. Po četrtem porazu v letošnji sezoni je Rudar ostal na 13. mestu in še naprej čaka na zmago.

KDOR GA NE DA, GA DOBI
V prvem polčasu je Rudar proti Bledu, ki na lestvici zaseda visoko drugo mesto, pokazal več od nasprotnika. Nekaj obetavnih situacij v režiji Davorja Rižnerja, Saša Ribiča in Toma Zalaznika se ni končalo z dobrim strelom, za kar so bili Trboveljčani kaznovani ob koncu prvega dela. Rudar je imel na voljo prosti strel, a prekratek predložek in slabša postavitev v obrambi sta botrovala protinapadu in golu Ermina Čamdžića.

V drugem polčasu je bila tekma precej bolj odprta, nekaj strelov domačih je ustavil vratar Klemen Radić, na drugi strani pa je imel izjemno priložnost za izenačenje Sašo Ribič, toda ni uspel zadeti. Spet je sledila kazen, saj je v 81. minuti stekel še en blejski protinapad in spet je bil na pravem mestu Čamdžić in odločil zmagovalca.

S ŠENČURJEM "NA GLAVO"
V naslednjem kolu bo Rudar gostil Tinex Šenčur, ki je še zadnji v seriji nasprotnikov, ki merijo na vrh lestvice. Po tej tekmi se bodo Trboveljčani štirikrat pomerili z ekipami, ki so v sredini ali spodnjem delu razpredelnice.

Rudar je na Bledu še enkrat več pokazal, da lahko enakovredno igra tudi proti ekipam z vrha lestvice, a zmaga je počasi že nuja. Šenčur še zdaleč ni nepremagljiv in morda bodo "knapi" že v soboto prišli do slavja, s katerim bi se povzpeli po lestvici, saj jim gredo na roko rezultati konkurentov za obstanek, ki prav tako počasi nabirajo točke.