Da. B.

Šmarčani prepričljivi, poraz za Rudar in Radeče

RD Rudar
RD Rudar

V 4. kolu 1.B DRL so rokometaši Herza iz Šmartnega v gosteh premagali ekipo Moškanjci Gorišnica (24:36), trboveljski Rudar je doma klonil proti Škofljici (27:29), Radeče Papir Nova pa so izgubile pri ivanškem Svišu (36:25).

Herz Šmartno se je z zanesljivo zmago pri moštvu Moškanjci Gorišnica utrdil na drugem mestu lestvice, na računu ima šest točk.

V Prlekiji so si Šmarčani že v prvem polčasu priigrali občutno razliko (10:19), v nadaljevanju pa domačine držali na varni razdalji in ob koncu prišli do izdatne zmage (24:36).

Za domače je osem golov dosegel Tadej Arnuš, pri Herzu pa je bil Tilen Strmljan uspešen desetkrat, po šestkrat pa Luka Poglajen in Aleš Šmejc.

PO DVEH ZMAGAH DRUGI PORAZ
Ekipa Radeče Papir Nova je v preteklih dveh kolih dvakrat zmagala, na gostovanju pri vodilnem Svišu v Ivančni Gorici pa ni imela možnosti za presenečenje.

Po izenačenem začetku so Ivančani v zaključku prvega dela pobegnili in ob odmoru zanesljivo vodili (19:13). Tudi v drugem polčasu je razlika rasla in se ustavila pri končnih enajstih zadetkih (36:25).

Za Sviš je Matic Košir vpisal osem golov. Za Radeče je bil kar enajstkrat uspešen Peter Marušič, štiri gole je dodal Gregor Jukič.

BOLEČ PORAZ V POLAJU
Trboveljski Rudar je na domačem parketu izgubil proti Škofljici in padel v spodnji del lestvice. Tekma je imela napeto končnico, ki se ni razpletla po željah "knapov".

Prvi polčas je minil v izenačenem tonu, ekipi sta se izmenjali v vodstvu, na polčas pa odšli poravnani (15:15). Tudi v drugem delu je bilo tesno, pri izidu 23:23 pa so gostje zadeli trikrat zapored in pobegnili. Domači so se še uspeli približati na zadetek zaostanka, Škofljica pa je zmago potrdila v zadnji minuti.

Za Rudar je sedem zadetkov dosegel Nikola Ranevski, po pet so jih dodali Jan Polaneec, Žan Gjerek in Vid Kovač. Za Škofljico sta po osemkrat zadela Peter Batinič in Anže Nered.