Da. B.

Borbenost tokrat ni bila dovolj

Kamnita
Kamnita

Nogometaši Rudarja so v 7. kolu 3. SNL - center na domačem igrišču izgubili proti ekipi AŠK Bravo (1:3).

Rudar je tokrat zaigral brez standardnega napadalnega dvojca Sašo Ribič in Jan Berger, kar se je poznalo v igri Trboveljčanov. AŠK Bravo, ki po prikazanem sodi med glavne favorite za naslov prvaka, je bil večino srečanja boljši nasprotnik, zmago pa je potrdil šele v sodnikovem dodatku.

Ljubljančani, pri katerih je članski pogon na profesionalnem nivoju, so na začetku tekme prevzeli pobudo, čeprav se Rudar ni le branil, ampak je skušal igrati. V 11. minuti je napako domače vezne linije z golom po protinapadu kaznoval Domen Potočnik, vratar Klemen Radić pa je nato ob še enem nevarnem poskusu svojo ekipo ohranil v igri.

V 26. minuti je neumnost v kazenskem prostoru Brava, kjer je eden od branilcev brez potrebe igral z roko, z uspešno izvedeno enajstmetrovko v zadetek spremenil marljivi vezist Staš Kazič in postavil izid polčasa, ki se je nadaljeval v precej bolj izenačenem tonu.

V drugem delu so gostje ponovno pritisnili in po enem od strelov je žoga pred vrati v roko zadela Dejana Cvjetića, sodnik pa je pokazal na belo točko, s katere je zadel Siniša Marinović, čeprav Radić ni bil daleč od uspeha.

Gostje so imeli do konca tekme na voljo nekaj priložnosti za potrditev zmage, toda blizu izenačenja je bil tudi Rudar, ko je Tom Zalaznik po samostojnem prodoru našel Alena Kahterana, ta si je dobro pripravil strel z desetih metrov, z odlično obrambo pa se je izkazal vratar Jan Vošnjak.

Ob koncu tekme je Rudar z dolgimi žogami poskrbel za nekaj panike pri gostih in po enem od predložkov je bil Rok Drnovšek malce prenizek za izenačenje. Končni izid je v 92. minuti postavil Amadej Brecl, ki je v mrežo domačih pospravil odbito žogo.

ŠE ENA ZAHTEVNA, NATO PA ...
Rudar je po tretjem porazu v sezoni padel na predzadnje mesto, v tolažbo pa je dejstvo, da imajo tri ekipe pred zeleno-črnimi le točko več.

V naslednjem kolu bodo "knapi" gostovali pri čvrstem Bledu, ki tako kot Bravo meri na vrh, nato pa jih do konca jesenskega dela sezone čaka serija tekem, ko bodo preprosto morali vpisati tudi kakšno zmago za mirnejše nadaljevanje.