Novice
Da. B.

Oboji nezadovoljni s točko

Rudar Trbovlje

Nogometaši Rudarja so v 5. kolu 3. SNL - center na domačem igrišču remizirali proti Komendi (2:2).

Trboveljski Rudar je še tretjič v sezoni remiziral in še čaka na prvo zmago. Tako kot ob prejšnjih dveh neodločenih izidih bi zeleno-črni tudi tokrat lahko iztržili več, a tudi Komenda je prikazala nekaj dobrega nogometa in si ustvarila dovolj priložnosti, da si je zaslužila točko.

Bolje je začel Rudar. Sašo Ribič je z glavo meril preblizu vratarja Lenarta Vrečiča, nato pa je Jan Sotenšek poskusil z 20 metrov in meril previsoko. Zatem je pobudo prevzela Komenda in v 23. minuti so imeli gostje po napaki domače obrambe na voljo enajstmetrovko, a je strel Andreja Jurinića z bele točke ubranil domači čuvaj mreže Klemen Radić.

Domači so to hitro kaznovali. V 25. minuti sta Alen Kahteran in Tom Zalaznik lepo kombinirala na levi, pred vrati pa je do svojega petega gola v sezoni prišel Ribič. A vodstvo ni trajalo dolgo. Ob kotu Komende v 30. minuti je do strela z glavo prišel Vladan Petrović in zatresel mrežo.

Pred polčasom je za domače še enkrat poskusil Ribič, na drugi strani pa je Komenda v 44. minuti po protinapadu prešla v vodstvo, dvoboj ena na ena z Radićem je dobil Anže Zarnik. Slednji je imel tik pred žvižgom še eno krasno priložnost, a tokrat je bil vratar na mestu.

Drugi del se je začel dobro za domače, saj je Zalaznik v 53. minuti prebil bok in podal v sredino, strel Ribiča je bil blokiran, do odbite žoge pa je prišel Antonio Jurić in izenačil. Komenda je nato zaigrala bolje in Radić se je moral izkazati ob strelu Zarnika, medtem ko je Petrović meril mimo. V 64. minuti je bil blizu gola za domače rezervist Kevin Krasniqi, Lenart je bil na mestu.

Pred koncem tekme je imela Komenda še dve priložnosti, Darko Tošić je zgrešil okvir, medtem ko se je Radić ustavil poskus Oskarja Kregarja. Povsem ob koncu pa je bil centimetre od zmage oddaljen Rudar. Ribič in Žiga Valič sta žogo spravila do vtekajočega Daniela Katića, ta je hitro sprožil in z okrog 12 metrov zadel vratnico.

ZAHTEVEN RAZPORED
V naslednjih kolih ima Rudar sila zahteven razpored. V soboto odhaja na derbi v Zagorje, nato bo gostil ambiciozni Bravo, sledi pa še gostovanje pri Bledu, ki je trenutno pod vrhom lestvice. Rudar si deli 11. mesto prav s Komendo, ki ima enako razliko v zadetkih.

Rudar bi lahko imel na računu več točk, s kakšno zmago pa bi mladi ekipi tudi precej narasla samozavest. Trboveljčanom ne preostane drugega, kot da z borbeno igro skušajo presenetiti kakšnega od favoritov, česar so na svoj dober dan tudi sposobni.