Novice
Da. B.

Gradili 89 minut, zapravili v dveh

Kamnita/Facebook

Nogometaši Rudarja so v 3. kolu 3. SNL - center po nespametno odigrani končnici na domačem igrišču remizirali z ekipo Velesovega (2:2).

Rudar je v prvih dveh kolih na dveh gostovanjih zabeležil eno točko, na prvi domači tekmi pa je imel zmago praktično že v svojih rokah, a jo na žalost okrog 250 navijačev izpustil iz rok.

Ekipa je tokrat pogrešala Damirja Memiševića, Andraža Vidoviča in Žigo Cigoleta, za naslednje tekme pa si velja zapomniti bolečo lekcijo v zaključku srečanja in optimizem črpati iz prikazanega pred tem.

DOBRA TEKMA S SLABO KONČNICO
Na prvo priložnost je bilo potrebno čakati kar nekaj časa. V 23. minuti sta Rok Drnovšek in Antonio Jurić pripravila strel za Jana Sotenška, ta je sprožil v blok. Prav po predložku Sotenška je nato do poskusa prišel Tom Zalaznik, a sprožil premalo močno, v 29. minuti pa je po lepi podaji Davorja Rižnerja še enkrat meril Sotenšek, tokrat čez gol. Gostje so v prvem polčasu sicer dobro držali žogo, a si nevarne situacije, z izjemo ene podaje s strani, ki pa se ni končala s strelom, niso priigrali veliko.

Drugi polčas se je začel z obrambo domačega vratarja Klemna Radića po strelu Matevža Kuharja, nato pa je začel prevladovati Rudar. V 52. minuti je Jurić lepo streljal z 20 metrov, a se je izkazal gostujoči čuvaj mreže Aleš Oštir, v 54. minuti pa je po desnem boku pobegnil prav Jurić in ostro podal pred gol, kjer je žogo v mrežo pospravil Jan Berger.

V 58. minuti je Sotenšek preigral nekaj branilcev in nato dobro pretegnil vratarja, v 66. minuti pa je po podaji Alena Kahterana mimo vrat udaril Berger. V 71. minuti pa še drugi gol domačih, ko je Zalaznik našel Saša Ribiča, ta pa je z lobom zabil. Velja poudariti, da bi Rudar po prekršku nad Ribičem pravzaprav moral dobiti še enajstmetrovko, a je sodniška piščalka ostala nema.

Do zadnjih minut ni na povratek kazalo prav nič. Vse do 89. minuti gostje niso imeli niti ene zrele priložnosti, takrat pa je v prodor z leve krenil Anže Šimenc in po seriji čudnih odbojev prišel do strela in žogo nekako spravil v gol. Nepolni dve minuti kasneje pa dodaten šok: akcija Velesovega je stekla po desni, obramba je bila slabo postavljena in razpletlo se je tako, da je žogo s petih metrov v prazno mrežo potisnil Sebastjan Petrač za končnih 2:2.

SLEDI GORUSPLJE, NATO KOMENDA
V naslednjem kolu bo Rudar gostoval pri ekipi Brinje Grosuplje, naslednja domača tekma pa ga čaka 17. septembra, ko bo v revirje pripotovala Komenda.