Da. B.

Jevnica v tretjo ligo, Svoboda v coni izpada

NK Jevnica/Facebook

Po zadnjem kolu Regionalne Ljubljanske lige so znani (skoraj) vsi odgovori glede napredovanja in obstanka.

Nogometaši Jevnice so si že pred zadnjim kolom zagotovili prvo mesto in s tem napredovanje v 3. SNL - center. Na zadnji tekmi v letošnji sezoni so Jevničani gostovali pri bližnjih sosedih v Kresnicah in visoko zmagali (0:4) ter tako v slogu zaključili tekmovalno obdobje.

Litija je končala na tretjem mestu, sedem točk za Jevnico. Litijani so na svoji zadnji tekmi gostili Ihan in po preobratu vpisali zmago (3:1).

Moravški Termit si je že pred časom zagotovil obstanek, na zadnji tekmi pa je doma klonil proti ljubljanski Svobodi (0:3).

DRAMA V KOČEVJU
Pravo dramo so v Kočevju v zadnjem kolu doživeli igralci kisovške Svobode. Pred zadnjim kolom so bili na desetem mestu, ki je še zagotavljalo obstanek, imeli so točko prednosti pred ekipo Dolomitov. Slednja je v zadnjem kolu po preobratu doma ugnala Arne Tabor (2:1), tako da je bila tudi za Svobodo dovolj le zmaga.

Kisovčani so v Kočevju sicer povedli, nato dobili izenačujoči zadetek, v drugem polčasu pa kljub dvema igralcema več v zadnjih 20 minutah niso zmogli do zmage (1:1) in so končali na enajstem mestu. Nekaj upanja na obstanek še imajo, saj ima Bela Krajina administrativne težave in bi lahko padla v nižji, peti rang tekmovanja (MNZ liga) in tako sprostila mesto v četrtoligaški konkurenci za Kisovčane.