Novice
Da. B.

Razbili vodilno ekipo lige

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši Zagorja so v 24. kolu 3. SNL - center doma premagali Ivančno Gorico (4:1) in jo sklatili z vrha lestvice, sami pa skočili na četrto mesto.

Moštvo Zagorja (manjkala sta kaznovani Burja in poškodovani Klančišar) se je proti Ivančni Gorici odločilo za malce previdnejšo taktiko, toda ta se je pokazala za zelo uspešno. Obramba je v prvem polčasu delovala neprebojno, na drugi strani pa so "proletarci" po dveh efektnih protinapadih dvakrat zadeli: v 31. minuti je po podaji Tilna Mlinarja zabil Nik Vodeb, pet minut kasneje je po asistenci Anžeta Goriška mrežo zatresel še Ivica Perić.

V drugem polčasu so Ivančani hitro znižali, iz sumljivo dosojene enajstmetrovke je bil natančen Andrija Novosel. Gostje so imeli nato še eno priložnost, ko so zadeli okvir vrat, več pa niso zmogli.

V 68. minuti je Perić izkoristil napako branilca in si priboril dolgo žogo ter dosegel svoj 17. prvenstveni gol sezone, s katerim ostaja v igri za najučinkovitejšega igralca lige. Zmago so varovanci Antona Kureža potrdili v 90. minuti: Mlinar je našel Tomaža Nahtigala, ta je zadel prečko, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Jaka Prašnikar za končnih 4:1.

ŠE DVE V GOSTEH IN DOMAČ DERBI
Naslednje srečanje Zagorjane čaka že v sredo, ko bodo v Lescah odigrali zaostalo tekmo 21. kola. Na Gorenjsko se bodo odpravili brez kar štirih kartoniranih igralcev (Vozelj, Perić, Gorišek, Nahtigal). Naslednji konec tedna bo Zagorje gostovalo pri visokoleteči Iliriji, 28. maja pa se bo prvenstvo sklenilo z zasavskim derbijem proti trboveljskemu Rudarju.