Da. B.

Maribor v Litiji do premiernega naslova

futsal.si
futsal.si

Igralci FC Litije so na četrti tekmi finala prve futsal lige izgubili proti Proen Mariboru (5:6) in Štajercem prepustili naslov državnih prvakov.

Proen Maribor je osvojil svoj prvi naslov prvaka, Litija je ostala pri desetih. V finalni seriji so Štajerci slavili s 3:1 v zmagah: na prvih dveh tekmah v štajerski prestolnici sta obe ekipi zmagali po enkrat, v litijski športni dvorani pa so bili dvakrat uspešnejše favorizirane "vijolice".

V Litiji se je za četrto tekmo zbralo 800 gledalcev, videli so razburljivo srečanje. Maribor (igral je brez poškodovanega Mileta Simeunovića) je povedel v šesti minuti prek Alena Fetića, domači so izenačili prek Boruta Ručne, a je Fetić hitro zadel še drugič. Po četrt ure igre so gostje podvojili naskok z avtogolom Tineta Šturma, sledil pa je nov hiter odgovor Litijanov z zadetkom Nikole Jelića. Na polčas so gostje vendarle odšli z dvema goloma prednosti, potem ko je zadel Jurček Klinc.

V drugem polčasu so domači hitro znižali z drugim golom Ručne, nato pa zaigrali z vratarjem v polju in v 33. minuti prišli do izenačenja na 4:4, pot do mreže je našel Damir Pertić. Toda sledil je nov preobrat. Fetić je v 36. minuti zabil svoj tretji gol, nekaj sekund pozneje je na 4:6 povišal Anže Kraljič. Litijanom je prek Ručne uspelo znižati, a veselja Mariborčanov niso mogli preprečiti.

HORVAT NAPOVEDUJE ŠAMPIONSKO SERIJO
"Čestitam Mariboru za zaslužen naslov prvaka. Čestitke tudi mojim fantom. Tole je bil pravi futsal praznik. Zelo sem zadovoljen. Pohvale mojim fantom za celo sezono. V prihodnjih sezonah bo Litija serijska prvakinja, to vam garantiram že danes!" je po tekmi kljub porazu v optimističnem slogu zaključil trener Litije Tomislav Horvat.