Novice
Da. B.

Iz Maribora z lepim kapitalom

facebook

FC Litija je v finalni seriji 1. SFL izid v zmagah proti Proen Mariboru izenačila na 1:1. Odločalo je izvajanje kazenskih strelov.

Litijani so prvo tekmo proti favoriziranemu Proen Mariboru izgubili s 3:1, na drugi tekmi (tudi ta je bila na Štajerskem) pa so slavili po streljanju kazenskih strelov (4:6) in poravnali izid v zmagah.

Litija je pred okrog 500 gledalci v mariborski dvorani Tabor povedla v deveti minuti z zadetkom Damirja Pertića, toda še pred koncem prvega polčasa so domačini vodili z dvema goloma razlike, v razmaku osmih minut so zadeli Anže Kraljič, Žiga Čeh in Matej Fideršek.

V drugem polčasu je Litija krenila po izenačenje in v 33. minuti je na 3:2 znižal Tine Šturm, v zadnji minuti pa je pritisk v zadetek za 3:3 spremenil Klemen Duščak.

Pri streljanju kazenskih strelov so za domače zadeli Pertič, Borut Ručna in Duščak, pri gostih pa so od prvih štirih izvajalcev trije zgrešili (dva strela je ubranil vratar Vid Sever) in varovanci Tomislava Horvata so lahko začeli slaviti.

SERIJA SE SELI V LITIJO
Naslednji dve tekmi v seriji bosta odigrani v litijski športni dvorani. Prva bo na sporedu 10., druga pa 13. maja. Če bosta obe ekipi uspešni po enkrat, bo odločilna peta tekma na sporedu v Mariboru.

Litija lovi že svojo enajsto prvenstveno zvezdico, Maribor pa prvo.