Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Čvrsti Rudar zajezil Kolpo

NK Kolpa/Facebook

Rudar Trbovlje je v 22. kolu 3. SNL - center vpisal točko na neugodnem gostovanju pri Kolpi (1:1) in naredil nov korak h zagotovitvi obstanka v ligi.

Rudar je pretekli teden zmagal na Jesenicah, tokrat so Trboveljčani ostali neporaženi še na drugem koncu države. Pri Kolpi so zabeležili remi, s katerim so v dobrem izhodišču za zaključek prvenstva. Igrali so oslabljeni, manjkali so Žan Račič, Andraž Vidovič, Alen Kahteran in Amel Mrvoljak, do konca prvenstva pa ne bodo mogli računati na Jana Holeška. Luknje v prvi postavi so zapolnili trije mladinci.

"Knapi" so začeli dobro, toda v 17. minuti padli v zaostanek. Eden od domačih je prišel do strela z glavo in zadel vratnico, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Žiga Kočevar. Do konca prvega polčasa je bila igra izenačena, priložnosti pa redke.

Na začetku nadaljevanja je imel Rudar pobudo. Streli Antonia Jurića, Jana Sotenška in Benjamina Hasanagića so zleteli malce mimo vrat, blizu uspeha je bil tudi Sašo Ribič po poskusu z glavo. V 70. minuti je Rudar zasluženo izenačil. V domačem kazenskem prostoru je ob strelu žoga v roko zadela Matica Saška, iz sledeče enajstmetrovke pa je bil zanesljiv izkušeni Damir Memišević (tokrat v vlogi zadnjega moža obrambe).

Do konca tekme je Kolpa dvakrat zapretila po podajah s strani, a ostala brez zaključka, na drugi strani pa bi zmago Rudarju lahko prinesel Jan Berger, toda na žalost Trboveljčanov je njegov udarec s 16 metrov končal v prečki Kolpinega gola.

PET TEKEM, TRI DOMA
Naslednji teden bo Rudar gostil Brinje Grosuplje, nato bo v gosteh igral proti Medvodam. Sledil bo obisk vodilne Ivančne Gorice (ta je tokrat dobila lokalni derbi v Grosupljem z 0:1), pa zaostala domača tekma z Bledom, za konec prvenstva pa zasavski derbi v Zagorju.

V najslabšem primeru bi lahko ob koncu sezone v Regionalno ligo izpadle štiri ekipe, Rudar ima zaenkrat pred omenjenimi mesti štiri točke naskoka. Štiri ekipe bi izpadle, če bi v Drugi ligi na najnižjih mestih končali ekipi Zarice in Šenčurja, prvak 3. SNL - center pa se v dodatnih kvalifikacijah ne bi uspel prebiti med drugoligaše.