Novice
Da. B.

Zmaga, velika kot Kum!

Nikola Miljković

Rokometašice Zagorja so na ključni tekmi za osvojitev naslova državnih prvakinj premagale ajdovski Mlinotest (22:26).

Zagorjanke so proti Ajdovkam ob koncu marca klonile v polfinalu Pokala Slovenije, z zmago v tekmi 17. kola državnega prvenstva pa so se jim z obrestmi oddolžile za poraz. Z novim parom točk so varovanke Bojana Voglarja storile velik korak proti naslovu prvakinj in s tem igranjem v evropski Ligi prvakinj.

Do konca prvenstva bodo Zagorjanke odigrale še štiri tekme, a na papirju noben od tekmecev ni tako zahteven, kot je bil Mlinotest. Kljub temu previdnost ne bo odveč.

OBRAMBNI ZID ZADRŽAL AJDOVKE
V Ajdovščini, kjer se je vključno s Crazy Boysi zbralo okrog 200 zagorskih navijačev (med njimi je bil tudi župan Matjaž Švagan), so gledalci videli izenačen začetek, po izidu 7:7 pa so domačinke zabile dva zaporedna gola in vse do odmora ohranile rahlo prednost (14:12).

Na začetku nadaljevanja je Mlinotest povedel celo za tri gole, nato pa je zagorska obramba na čelu z vratarko Andreo Perić zaprla vse dostope do vrat.

Po sedmih zaporednih golih gostij je Zagorje povedlo za pet (16:21), Ajdovke kar 18 minut niso dosegle zadetka (od 35. do 53. minute) in zmagovalec je bil odločen. V zaključku drugega polčasa se Mlinotest ni uspel približati na manj kot štiri gole zaostanka, kolikor je razlika znašala tudi ob koncu tekme (22:26).

Za Zagorje sta Aneta Benko in Tjaša Stanko vpisali po sedem golov, pet jih je dodala Janja Rebolj, tri Lea Krajnc, po dva pa Pia Ugrin in Valentina Panger. Vratarka Perićeva je zbrala deset obramb, še dve je dodala njena kolegica Aleksandra Petruhina. Za Mlinotest sta Teja Ferfolja in Meta Pipan zadeli po petkrat.

VOGLAR: ZAPRLI SMO SREDINO
"V prvem polčasu, ko smo igrali z drugačno postavitvijo na prednji igralki, nam ni šlo po načrtih. V drugem polčasu smo spremenili obrambo, zaprli sredino, kar je bil ključ do uspeha. Med odmorom smo se dogovorili, kam one streljajo, tudi naša vratarka jih je dobro prebrala. To je bil ob pametni igri v napadu tudi ključ do uspeha. Strelov od daleč nismo izsiljevali, kot smo to počeli na pokalni tekmi," je po srečanju dejal trener Zagorja Voglar, ki med tekmo praktično ni menjal, a so mu igralke to vrnile z izjemno serijo sredi drugega polčasa.

Voglarja so igralke ob koncu tekme tudi polile, tako da je na parketu ostal "zgoraj brez". Ob prešernem slavju Zasavcev na Severnem Primorskem pa vendarle velja dodati, da liga še ni končana.

Do konca prvenstva Zagorjanke čakajo še štiri tekme. Prva že v soboto v gosteh proti Jadranu (ob 18. uri), nato pa sledijo tri domače preizkušnje z Ljubljano, Branikom in Brežicami.

AVTOBUS KRIMOVCEV
"Navijači, soigralke, motivacija, da smo končno državni prvaki in prekinemo Krimovo vladavino," je razloge za odlično predstavo v drugem polčasu razkrila Lea Krajnc. "Tudi brez menjav je mogoče igrati, če obstajata želja in volja. Ko smo videle, da nam gre, smo kar poletele. Rekle smo si, da gremo do konca. Psihično smo morale zdržati. Hvala bogu je šlo vse kot po maslu," je dodala.

Da bi bila zmaga še slajša, je zmago Zagorja videl tudi cel avtobus navijačev Krima, ki so prišli navijat za očitno "bratski" Mlinotest. Kljub temu je bilo, predvsem v drugem polčasu, v dvorani precej bolj slišati zagorske napeve.