Da. B.

Hrastnik na robu brezna

hrastnik.si
hrastnik.si

Košarkarji Hrastnika so v 18. kolu 2. SKL doma izgubili proti Triglavu (74:81) in so tik pred selitvijo v tretji rang tekmovanja.

Po štirinajstem porazu v sezoni se zdi moštvo Hrastnika obsojeno na eno izmed zadnjih dveh mest, ki prinašata izpad v 3. SKL. Do konca prvenstva so še štiri tekme in Zasavci so od odrešilnega desetega mesta oddaljeni za tri zmage, v celotni sezoni pa so slavili zgolj štirikrat.

PREOBRATOV POLNO SREČANJE
V prvi četrtini je Triglav pobegnil za osem točk, toda do prvega odmora so jih domači praktično ujeli (20:22). Tudi v drugi četrtini se je odvil podoben scenarij: Kranjčani so pobegnili za devet točk, a na polčas sta ekipi odšli s povsem odprtim rezultatom (38:41).

V tretjem delu igre so Hrastničani stopili na plin in prvič na tekmi povedli, po 30 minutah so vodili za štiri točke (57:53). V sklepni četrtini so sprva naskok še povišali na sedem točk, toda Triglavova serija 13:2 je spreobrnila potek tekme, v izdihljajih srečanja pa so več mirnosti pokazali gostje, prišli do zmage (74:81) in ohranili stik z vrhom lestvice.

Hrastničani so slabo metali trojke, zadeli so le štiri od 22 metov izza črte. S slabim metom so izničili prednost, ki so si jo priigrali v skoku (38:27). Triglav je iz igre metal kar 57-odstotno, Hrastnik zgolj 40-odstotno.

Za Hrastnik je Dejan Dunovič zbral 21 točk in devet skokov, Fuad Memčić je dodal 14 točk, 12 Urh Durnik, 11 Anže Maček, Tadej Tušek pa je ob sedmih točkah vpisal kar enajst skokov. Za Triglav je Rok Jakobčič dosegel 17, Tjaž Rotar 14, Gašper Polajnar pa 13 točk.

ŠE TRI DOMAČE TEKME
Na ostalih tekmah je Kolpa v pomembnem obračunu za obstanek doma premagala Celje (77:71), ki je praktično še edina ekipa, ki jo Hrastnik lahko prehiti. Proti Braniku je izgubil tudi Slovan (71:77), Ljubljančani so že med tretjeligaši. Plama Pur je doma po podaljšku premagala Parklje (74:71), Mesarija Prunk Sežana pa je bila boljša od Konjic (78:73). V torek bo v Podčetrtku odigran še derbi kola med ekipo Terme Olimia in Grosupljem.

Prav Grosuplje bo v petek naslednji gost Hrastnika, ki bo nato pričakal še Branik in se odpravil na gostovanje h Parkljem. V zadnjem kolu bo v Zasavju gostovala še ekipa Celja.