Novice
Da. B.

Hrastniku zmanjkuje tekem

KK Plama Pur

V 17. kolu 2. SKL so košarkarji Hrastnika na domačem parketu klonili proti vodilni ekipi Terme Olimia Podčetrtek (81:88).

Hrastnik je po 13. porazu v letošnji sezoni v težkem položaju. Za odrešilnim desetim mestom, ki pelje v kvalifikacije za obstanek, zaostaja za tri zmage. V zadnjih petih kolih bodo Zasavci odrešilne točke iskali na štirih domačih in eni gostujoči tekmi.

TRI DOBRE ČETRTINE
Proti ekipi Terme Olimia so se Hrastničani večino tekme držali zelo dobro. Po izenačeni prvi četrtini so po desetih minutah vodili za štiri (18:14), ob polčasu pa imeli dve točki prednosti (39:37).

Tudi tretja četrtina je minila v znamenju tesnega rezultata, pred zadnjim delom igre so gostje minimalno vodili (58:59). Nato pa je vodilno moštvo lige do 34. minute prišlo do lepe prednosti (62:73), ki jo je znalo zadržati do konca (81:88).

Hrastničani so dobro metali trojke, zadeli so deset od 21 metov izza črte (48-odstotna uspešnost). Gostje so bili uspešnejši v skoku, saj so pobrali 36 žog pod obročema, domači le 29.

Za Zasavce je Dejan Dunovič dosegel 23 točk, 14 točk in sedem skokov je dodal Tadej Tušek, po enajst točk sta dosegla Gašper Ovnik in Dejan Godicelj. Podčetrtek je Nejc Strnad vpisal 19 točk, Aljoša Remus pa je 17 točkam dodal 12 skokov.

OSTAJAJO NA DOMAČEM PARKETU
V naslednjem kolu bodo Hrastničani gostili kranjski Triglav, nato se bodo doma pomerili proti Grosuplju in mariborskemu Braniku, sledilo bo gostovanje pri Parkljih in zadnja tekme sezone doma proti Celju.