Novice
Da. B.

Zmaga za upanje

Reuters

Košarkarji Hrastnika so na zelo pomembni tekmi za obstanek v 2. SKL prišli do gostujoče zmage nad Slovanom.

Pred srečanjem v dvorani Kodeljevo sta se ekipi Slovana in Hrastnika zavedali, da bo poraženec praktično že pomahal v slovo drugoligaški konkurenci. Pritisk so v derbiju začelja bolje prenesli Zasavci, ki so z lepo zmago, četrto v tej sezoni, ohranili upe za preboj na odrešilno deseto mesto.

DESET TROJK HRASTNIKA
V izenačenem prvem polčasu sta se ekipi nekajkrat izmenjali v vodstvu. Po prvi četrtini so vodili Ljubljančani (16:14), po drugi pa Hrastničani (29:32). V tretji četrtini so gostje povedli že za devet točk (31:40), pred zadnjimi deseti minutami pa se je Slovan približal (44:49). V sklepni četrtini so Hrastničani hitro povedli za velikih 14 točk (46:60) in razliko znali obdržati do konca (61:75).

Hrastničani so dobro metali z razdalje, od 24 metov za tri točke so jih zadeli deset (42-odstotna uspešnost).

Za Slovan je Žiga Fifolt v statistiko vpisal 15 točk in deset skokov, Luka Marolt pa 13 točk ob osmih skokih. Za Hrastnik je Fuad Memčić dosegel 24 točk, Dejan Dunović je ob 17 točkah vpisal šest skokov, Tadej Tušek je dodal 12 točk in sedem skokov, Gašper Ovnik pa šest točk ter po pet skokov in asistenc.

PET DOMAČIH TEKEM
V naslednjem kolu bodo Hrastničani gostili vodilno ekipo Terme Olimia. V zadnjih šestih kolih jih čaka kar pet domačih tekem, v katerih bodo iskali preboj na deseto mesto, ki pelje v dodatne kvalifikacije za obstanek v 2. SKL.

Zaenkrat je na desetem mestu Celje, ki ima dve zmagi več od Hrastnika, a mora v zadnjem kolu še gostovati v Zasavju.