Da. B.

Tesna končnica z grenkim priokusom

KK Kolpa Črnomelj/Facebook

Po porazu v Črnomlju so Hrastničani ostali na dnu lestvice.

Košarkarji Hrastnika so po tesni končnici v 14. kolu 2. SKL doživeli poraz proti Kolpi v Črnomlju (99:96).

Ostali so pri treh zmagah, ob enajstih porazih so skupaj s Slovanom na dnu lestvice in jih po vsej verjetnosti čaka boj za obstanek.

IZENAČENA TEKMA
Po izenačeni prvi četrtini (21:21) so Hrastničani v drugi hitro povedli za osem (23:31) in do polčasa, kljub vmesnemu naletu domačih, zadržali lep naskok (42:49).

Tudi v tretjem delu igre so gostje večinoma nadzorovali rezultat, tik pred zadnjim odmorom pa so Črnomaljci ujeli nasprotnike in povedli za točko (71:70).

Pred sklepnimi minutami so si domačini nabrali manjšo prednost, toda Hrastnik je vseskozi ostajal blizu in dve minuti pred koncem izenačil (88:88), a dva zaporedna koša Kolpe sta tehtnico spet nagnila na stran domačih.

V zadnjih trenutkih so Belokranjci dovolj dobro izvajali proste mete, še zadnje upanje Hrastnika pa je splahnelo z zgrešeno trojko Gašperja Ovnika v zadnji sekundi.

ZGOLJ PET STRELCEV
Prav Ovnik je bil z 28 točkami, štirimi skoki in petimi asistencami ob Dejanu Dunoviču (29 točk, 4 skoki) najbolj učinkovit igralec gostov, Tadej Tušek je dodal 21 točk in 10 skokov, Dejan Godicelj pa 14 točk in šest asistenc. Ob naštetih se je med strelce vpisal zgolj še Urh Durnik s štirimi točkami.

Za Kolpo je Nejc Butala dosegel 23 točk, po 18 sta jih dodala Aljaž Marinč in Martin Mežan, slednji je dosegel tudi šest skokov.

DOLG PREMOR
V 2. SKL sledi kar tritedenski premor, ko se bodo košarkarji posvečali Pokalu Spar. Hrastnik bo naslednjo prvenstveno tekmo igral 27. februarja, ko bo gostil ekipo Plama Pur.