Novice
Da. B.

Hrastnik doma izgubil tesno končnico

Mesarija Prunk Sežana/Facebook

Košarkarji Hrastnika so tudi po 13. kolu 2. SKL ostali na zadnjem mestu lestvice. Na domačem igrišču so izgubili proti ekipi Mesarija Prunk Sežana (80:83) in ostali pri zgolj treh zmagah. To je bil tretji zaporedni poraz Hrastnika, ki ga v naslednjem kolu čaka gostovanje pri Kolpi v Črnomlju.

NEUSPEŠEN LOV
Sežanci so si zajetno prednost priigrali že v prvi četrtini (13:24), nato pa so jih domači vztrajno lovili. Do polčasa so razliko tako znižali na šest točk (35:41), sredi tretje četrtine pa prišli tudi do izenačenja (51:51).

Pred zadnjim delom igre so si gostje še enkrat nabrali manjšo prednost (55:60) in jo nato uspešno branili vse do konca, čeprav so domači štiri minute pred koncem ponovno skoraj ujeli tekmece (75:77).

Prvi strelec Hrastnika je bil še enkrat več Dejan Dunovič z 22 točkami. Gašper Ovnik je vpisal 16 točk, Tadej Tušek 14, Urh Durnik pa 13, vsi trije so zbrali še po pet skokov. Dejan Godicelj je za domače, ki so se nekajkrat pošteno razjezili na sodnike, dosegel pet asistenc ob šestih točkah.

Za Sežano je 20 točk vpisal Nejc Glavaš, po 17 sta jih dodala Jaka Drenik in Gregor Jakhel Kolarevič. Slednji je v statistiko dodal še osem skokov. Gostje so sicer pobrali precej več odbitih žog kot domači (24:34).

ŠE DEVET KOL REDNEGA DELA
Ob Hrastniku ima po tri zmage in deset porazov še Slovan. V tem trenutku bi se ob omenjenih dveh ekipah v ligi za obstanek znašli še moštvi Kolpe in Celja, obe imata po pet zmag in osem porazov.