Novice
Da. B.

Hrastnik padel na dno

KK Plama Pur

Košarkarji Hrastnika so v okviru 12. kola 2. SKL gostovali pri vodilnih Konjicah in doživeli deveti poraz v sezoni (90:74). Po novem neuspehu so Zasavci padli na zadnje mesto lestvice, z enakim številom zmag kot Slovan.

Pred okrog 150 gledalci v Slovenskih Konjicah so domači prvo četrtino dobili za pet točk (21:16), ob glavnem odmoru so vodili za šest (42:36). Enaka razlika je bila po 30 minutah (65:59), v zadnjem delu igre pa so domači vendarle zlomili odpor Hrastničanov, čeprav je še v 34. minuti (70:65) kazalo na tesno končnico.

Srečanje so zaznamovale številne zadete trojke. Konjičani so jih zadeli 12, gostje le eno manj. Kar osem jih je prispeval Dejan Dunovič, s 30 točkami prvi strelec tekme. Pri Hrastniku sta bila razpoložena še Gašper Ovnik s 16 točkami in petimi asistencami ter Tadej Tušek s 13 točkami in šestimi skoki. Dejan Godicelj je dosegel deset točk.

Za domače je 19 točk dosegel Črt Lipovšek, dve manj Gašper Sevšek. Kristjan Muzel je 15 točkam dodal osem skokov, Tomaž Jereb pa je ob 15 točkah vpisal še pet asistenc.

GNEČA PRI VRHU
Hrastnik bo v naslednjem kolu gostil Sežano, slednjo je na gostovanju premagal s tesnim izidom. Liga je sicer sila izenačena, razlika med prvim in osmim mestom je tako zgolj dve točki.

Zadnje štiri ekipe po odigranih 22 kolih - poleg Hrastnika in Slovana sta zaenkrat v najslabšem položaju ECE Celje in črnomeljska Kolpa - se bodo merile v ligi za obstanek.